| nedici a întrebat:

EU sint un barbat de 38 ani cu un handicap fizic si nu inteleg de ce sint refuzat de femei care nu au un handicap?

12 răspunsuri:
| fabiola a răspuns:

In general o femeie isi doreste pe langa iubire si protectie, sustinere.E nevoie de brate masculine uneori, spunem noi! De aici poate primesti acest refuz, dar nu este o regula in dragoste!

| Luori a răspuns:

Ai un handicap fizic, probabil destul de vizibil. Multe persoane se opresc la asta, nu au intentia si nu doresc/pot sa vada dincolo de acest defect. Probabil o relatie cu tine necesita si mai multa atentie, responsabilitate si lucruri care intr-o relatie " normala" acestea n-ar fi necesare sa fie prezente atat de intens; asta ii poate pune pe fuga pe multi.
Pentru a fi langa tine, acea femeie trebuie sa te inteleaga si sa fie dispusa sa te ajute, sa te sprijine si sa accepte ca sunt lucruri ce nu i le poti oferi.

| ostea a răspuns:

Nu iti pierde speranta suflet draga, intr-o buna zi probabil o sa gasesti pe cineva sa te accepte asa cum esti.

te imbratisez.
Numai bine.

Răspuns utilizator avertizat
| DNSK a răspuns:

Asta-i psihicul uman! nu poti fi inteles doar de cei care trec prin aceeasi apa cu tine. degeaba ai un IQ de 200 daca ai handicapul respectiv! imi pare enorm de rau, si sper sa-ti gasesti fericirea cat mai curand! multa bafta!

| Ezyo a răspuns:

Nu e normal sa fii refuzat, nu exista handicap care s-o invinga dragostea.Iti garantez ca o s-o intalnesti iubirea vietii tale, cu multa rabdare si perseverenta.
Daca esti un tip romantic, atent si tandru ai toate sansele sa cuceresti inima unei femei. Iti doresc sa fie asa! happy

| Marius_5815 a răspuns:

Acum depinde si de handicpul care il ai. In mod normal ar trebui sa-ti gasesti o femeie cu acelasi handicap ca tine sau macar asemanator. E normal sa fii refuzat. poate ar trebui sa-ti mai cobori standardele in privintza femeilor...bafta!

| Lukk a răspuns:

Jamiroquai are dreptate, o astfel de relatie implica mult mai multa responsabilitate din partea celuilalt.
Nu spui ce tip de handicap ai, dar banuiesc ca, din pacate, te-ai lovit in diverse situatii de stigmatul atasat persoanelor cu handicap, este o realitate sociala, exista discriminare, exista norme care devalorizeaza persoanele suferinde de diverse boli.
Pentru ca o femeie sa se implice intr-o astfel de relatie ar presupune, pe langa asumarea unei responsabilitati, si un anumit grad de independenta a ei fata de judecatile celor din jur, o gandire libera care sa nu acorde multa atentie felului discriminator in care ar si putea si ea - fiind intr-o relatie cu tine - sa fie privita. Familia, persoanele dragi din viata ei, ar putea respinge relatia cu tine din teama ca ar putea-o afecta, etc. Ar avea multe lucruri cu care sa se confrunte.
In sfarsit, fiecare persoana are propriile dorinte, gusturi, asteptari, si ele acestea se formeaza nu numai in functie de personalitate, dar si de cadrul in care crestem si ne formam: societatea. Avand in vedere ce ziceam mai sus, ca persoanele cu handicap sunt (inca) discriminate si nu sunt o prezenta vizibila in societatea romaneasca, este cumva explicabil de unde refuzurile de care vorbesti: nu suntem obisnuiti sa traim cu si aproape de persoane cu handicap, nu stim sa relationam cu acestea, nu stim cum sa reactionam.

| Chris88 a răspuns:

Imi pare rau, din pacate romanii nu au o educatie civica pentru persoanele cu handicap, in tarile vest europene esti tratat in mod egal.

| LAYILA a răspuns:

Pentru ca pesoanele au un anumit standard dupa care vor sa isi traiasca viata happy fiecare face cum crede acum bine depinde si ce anume poti sa oferi unei femei succes happy

| TomJerry a răspuns:

Http://www.dizabillove.ro/
Poti baga un ochi si aici

| Nedici_Nicu_1973 a răspuns:

Handicapul meu este o scolioza la coloana vertebrala. Va intreb unde pot gasi o femeie cu handicap fizic ca al meu daca cunosteti vreuna ma puteti anunta la tel 0731067268 sau pe aidiul de mess nicunedici73. Astept un raspuns de la femei singure care au scolioza sau alt handicap fizic.