| frum a întrebat:

Facem dragoste neprotejata de 5 ani incoace... cu mici pauze.
Nici urma sa raman insarcinata.
Am 27 de ani si imi e groaza sa investighez de ce. Nu am insistat sau dorit sa se intample insa stiu ca am fi cei mai fericiti din lume.
Este careva dintre voi care a avut o asa perioada lunga de timp relatii neprotejate insa intr-un final a reusit sa conceapa un bebe?
Dupa cat timp de relatii neprotejate ati avut un copilas?
Mulțumesc!

14 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Nu poti sa faci copil pentru ca nu iti merge sistemul reproductiv.

| frum explică (pentru mgtow):

Adica? Care ar fi cauza? Am
27 ani :-(

| MihaelaDart a răspuns (pentru frum):

Poti sa ai si 20 de ani si sa ai probleme de infertilitate! Mergi la medicul ginecolog specialist in tratarea fertilitatii. Analizele pentru asa ceva sunt in jur de 300-400 euro depinde de unde iti recoltezi sangele. Nu conteaza ca esti tanara, daca tu ai antecedente cu alcolismul in trecut, asta ti-a afectat foarte mult sistemul reproductiv. Mergi la Regina Maria sau la Euromaterna pentru astfel de analize, cauta un medic foarte bun pentru asa ceva si acesta va fi capabil sa iti spuna problema de care suferi.

| mgtow a răspuns (pentru frum):

Nu iti merge sistemul incat sa dai nastere, la anumiti indivizi nu pot pentru ca nu au sperma buna si se considera infertili, femeile au problema cu fecundatia nu le iese bine.

| mgtow a răspuns:

In caz ca nu te vrea gagiul in viata din cauza asta si vrei barbat care accepta femeie ca tine care nu poate face copil ma poti contacta. Unica conditie e sa fi om de casa serioasa si sa nu fumezi, de baut putin daca e sau deloc reprezinta un avantaj

| darrio2007 a răspuns:

Poate nu ati facut dragoste in perioada fertila sau unul din voi are ceva probleme cu conceptia. Niste analize amanuntite ar fi binevenite. Pentru ambii.

| MihaelaDart a răspuns:

Consulta un ginecolog in problemele de infertilitate. Faceti-va amandoi analize, sunt costisitoare ambele, desi asa afli cauza de ce nu ramai insarcinata.
Scuzele mele, ti-am citit intrebarile anterioare si tu te intrebi de ce nu ramai insarcinata! Taie alcoolul. Rezolva-ti sanatatea. Alcool te face infertila cu parere de rau. Daca vei vrea un copil sanatos, tu ca femeie trebuie sa stai departe de alcool, astfel vei avea nenorocul sa nu ramai niciodata ori sa ai un copil cu malformatii! Hotaraste-te ce doresti alcoolul sau de a deveni mama!?

suntserios
| suntserios a răspuns:

Sunt multi care in final duoa tratamente de fertilitate au reusit. Dar daca nu investighezi nu ai sa afli niciodata

| Frank51 a răspuns:

Daca investighezi si vorbesti cu un medic el iti poate spune ce sa faci ca sa ai sanse mai mari sa ramai. Cazuri exista multe in care in final a ramas insarcinata.

| sofisis a răspuns:

Mergi la doctor sa vezi ce si cum. Probabil e nevoie de analize de fertilitate

| TheGentleman a răspuns:

Poate nimeriți perioadele infertile ale ciclului...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

big grin Nu esti tu problema la partea asta. Se putea mai devreme, iar omu probabil ca nu e de tine. Tu poti avea viata, esti tanara.el nu mai e.

| Swae a răspuns:

Investigheaza.
E mai bine sa te duci la medic, sa afli ce ai si asa stii cum sa abordezi problema.

| Raco30 a răspuns:

Da,cunosc persoane cu aceeasi problema.
Stresul ar putea fi de vina!