| anonim_4396 a întrebat:

Femei ce sunt insarcinate sau au fost recent pe aici? Daca da, cum vi s-a parut prima morfologie fetala de trim.1?

Răspuns Câştigător
| Freya1 a răspuns:

O ecografie normala, cu alte cuvinte nu prea îmi pare sa fi văzut ceva în plus sau minus sincer.Inima o auzeam și la ecografie normal, sexul oricum nu mi la spus având 12 săptămâni și ne fiind suficient de dezvoltat.Nah,într-adevăr medicul a văzut osul nazal, creierașul dacă e împărțit bine și în regula etc.Lucuri pe care ei le vad și știu mai bine decât noi, noi ne bucuram ca vedem copilul ca nu ne pre pricepem.

Am făcut și dublu test, analiza de sânge.Singurul inconvenient părerea mea sunt preturile.

2 răspunsuri:
| AliGab a răspuns:

La morfologia de prim trimestru se fac niste masuratori. La prima sarcina, de la morfologia de prim trimestru mi s-a spus ca este o problema cu copilul si asa a fost: are o boala genetica grava si traieste cu transfuzii. Avand in vedere problemele pe care le am si ca trebuie sa nasc prematur de fiecare data datorita trombofiliei care duce la preeclampsie, nu mi-a venit la nicio sarcina sa sar peste aceasta ecografie. In concluzie o consider foarte utila, ca si cea de trim 2.
Sarcina usoara!

| Andreea99911818181 a răspuns (pentru AliGab):

Imi pare sincer rau sa aud asta! Multumesc frumos, sanatate