| mdc98 a întrebat:

Fetelor ce parere ati avea daca iubitul vostru ar merge la o cabana cu prietenii pe voi sa nu va aduca si acolo sa fie si fete necunoscute gen, de care nu v-a zis ca vor fi dar ati aflat de la alte persoane, iar apoi una sa ii trimita cerere pe Facebook iar el sa ii dea accept. Dupa ce ii spun ca m-ar deranja lucrul asta pentru ca nu e prietena cu el sau ceva, efectiv o cunoaste de acolo si atat. Iar el imi spune ca ii da accept nepasandu-i de parerea mea si de relatie si spune ca da accept din bun simt pentru ca a fost si aia acolo si ca daca nu imi convine sa caut pe altcineva. Ai bun simt fata de aia sau fata de relatie si de iubita? Adica daca eu as face la fel sau as merge la un majorat sau la o nunta si baietii de pe acolo imi trimit cerere eu trebuie sa ii adaug doar pentru ca au fost si ei pe acolo, daca am relatie? Nu cred ca e normal intr-o relatie sa spui ce te deranjeaza si el sa faca in continuare, indiferent de ce ar fi. Plus ca dintre toti baietii care au mai fost acolo doar lui i-a trimis cerere iar noi nu aparem ca si cuplu pe social media. Si eu am pe Facebook baieti pe care nu ii cunosc dar ii am de dinainte sa fiu cu el, adica nu sunt adaugati de cand suntem impreuna si voiam sa ii sterg pentru el chiar daca ii cunosc pe unii, mi se rupe, iubitul e cel mai important. Dar nu ma motiveaza deloc sa ii sterg cand el adauga plus ca si pe Instagram are anumite tipe ce se pozeaza cu masinile lor adaugate tot de cand suntem impreuna si stie ca ma deranjeaza. I-am tot zis sa ne afisam ca si cuplu insa nu vrea din cauza ca am fost despartiti o perioada si acum ne-am impacat de cateva luni.

7 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Asa se intampla cand traim pe Facebook in loc de realitate.

| sierra1 a răspuns:

"iubitul vostru ar merge la o cabana cu prietenii pe voi sa nu va aduca si acolo sa fie si fete necunoscute gen"

gen: i-aș spune din acel moment, "ex"

| Freya1 a răspuns:

E aiurea sa ai o asemenea relație.
În primul rând trebuie sa ai o discuție cu el si sa ii spui ca daca te iubeste si nu are nimic de ascuns nu ar mai tine secretă relația voastră.Pe urma cred ca ar trebui să îi spui ca nu e ok sa meargă la o cabana, la un grătar sau o chestie relaxanta singur.Adica daca esti intr-o relatie cel mai bine te simti daca e si partenerul cu tine, nu daca te duci holtei.Bine,asta daca ii pasa de tine si are câtuși de puțin sentimente.
Părerea mea e ca el te tine ascunsă ca sa aiba ceva sigur "acasa" dar in acelaș timp sa poata umbla si el unde vrea.Asa ca ca mai bine pune punct si definitiv de data asta ca nu merita.

| Zuzu1991 a răspuns:

Lasa-l!

| mont a răspuns:

Exagerezi, suntem ființe sociale.

| SuperCoolDude a răspuns:

Ba, frate. o luati razna rau cu Facebook-ul asta. a devenit asa o obsesiee.
tu tii la el? crezi ca el tine la tine?
daca da. atunci chiar nu mai conteaza, ca i-a dat cerere cineva, ca nu stiu ce.
e posibil sa fii doar egoista si sa nu vrei sa fii inselata.
in acelasi timp, el poate cauta o a doua "piesa".
sau poate e doar cu bun simt.
cine stie?

| Freya1 a răspuns (pentru SuperCoolDude):

Nu era vorba doar de Facebook aici.E vorba ca el o tine ascunsă pe ea, nu face publică relația lor, nu o ia nicăieri cu el, iese pe la cabane si cafele cu femei si ii mai si spune ca daca nu ii convine sa caute pe altul.
Cred ca asta ar trebui să citești si sa retii din intrebare.