| oly_7105 a întrebat:

FFUUNNDDAA! cum as putea sa le spun parintilor mei ca am un prieten de 2 saptamani fara ca ei sa reactioneze urat? prietenul meu este cu un an mai mare ca mine, iar parintii nostri se cunosc destul de bine. tin sa mentionez ca nu vreau sa am o relatie pe ascuns pentru ca nu sunt genul si nu as putea sa fac asa ceva.tocmai din acest motiv vreau sa-i anunt de relatia mea inca de la inceput pana nu vor afla din alta parte.va rog dati-mi niste sfaturi.

8 răspunsuri:
| fabiola a răspuns:

Pentru ca parintii se cunosc este un avantaj pentru tine, iar faptul ca nu vrei sa le ascunzi nimic denota faptul ca esti o fata matura in gandire si sunt sigura ca parintii tai vor accepta, te vor sprijini si totul va fi bine! Multa bafta!

| LoveYou_6409 a răspuns:

Pai poti sa le spui ca u esti pregatita si nu se va intampla nimic rau. Daca parintii se cunosc, inseamna ca ei cunosc baiatul si ei cred ca el este un baiat bun, atunci o sa fie mult mai usor. Daca au formata o parere proasta despre el, atunci o sa fie cam greu. In orice caz, le poti spune, ca nu veti face absolut nimic rau, ca ei te cunosc si te`au educat bine.
Sper ca te-am ajutat;*. funda?batting eyelashes

| Veverita a răspuns:

Pai nu o sa reactioneze rau daca ai totusi o varsta...sa nu zica "vai esti prea mica pentru asa ceva!"si le spui si tu ca nu e chiar asa de avansata relatia voastra ca va intelegeti bine mai ales la inceput ca amici.si vezi tu cum o scoti la capat.si mie mi-a fost greu sa ii spun la mama dar m-am descurcat cu chiu cu vai.bafta!

| soare a răspuns:

Poiii... daca tie iti place cu adevarat de el cred ca parinti tai vor incerca sa accepte asta daca acel baiat te face fericit

| Love4ever.EU a răspuns:

Nu,mai intai gandeste-te ce varsta ai, daca ai o varsta prea mica intre 10-13 ani sigur va reactiona urat,deoarece spun ca nu e momentul pentru baieti acum ar trebui sa te ocupi de scoala si nu de asa ceva! Deci sigur nu te va mai lasa sa te vezi cu el! Daca esti mai mare, o poti face, poti vb cu mama ta daca iti e mai apropiata decat tatal iar apoi sunt sigura ca va afla si tatal tau! Poti sa le spui frumo ca ti-e iti place de X si ca si lui ii place de tine si ca ati devenit prieteni! Si da-i increderea ca nu e nimic rau intre voi si ca nu ai de gand sa faci vreo prostie, asta o va face sa te lase sa vorbesti cu acel baiat mai ales daca ii si cunoaste pe parintii lui!

| NoMusicNoLife24 a răspuns:

Prima data spui mamei daca te intelegi cel mai bine cu ea... daca te intlegi mai bine u tatal tau ii spui lui. Pentru ca ei vorbesc intre ei si asa vor afla amandoi. Si baftakiss

| MissCandy a răspuns:

Mai intai intreaba-ti mama: Pot sa am un prieten cu un an mai mare decat mine si totul sa fie ok? Si vezi ce raspuns iti da. Daca raspunsul e, din nefericire, nu si mama te inbreaba de ce ai un prieten cu un an mai mare ii zici nu decat intrebam ca am auzit la o prietena ca are un iubit cu un an mai mare.

| Andy_7451 a răspuns:

Totul la rindul lui...