| Petronela a întrebat:

Cum sa-le spun parintilor ca am un prieten(iubit)desi pana acum nu am mai avut? Relatia noastra vreau sa dureze si vreau sa il prezint parintilor si el sa ma prezinte parintilor lui... Ce as putea sa le spun ca sa-l accepte si sa ma lase sa am un iubit pentru ca am 15 ani si ma consider destul de matura pentru o relatie(nu mai sunt copil)iar parintii mei nu prea imi permit orice...

8 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Te consideri destul de matură la 15 ani? Nu cred.
Maturitatea vine o dată cu înaintarea în vârstă, tu ești adolescentă, viitorul în față și necunoscutul este omniprezent.
Sigur părinții tăi nu vor fi de acord cu o relație de prietenie, mai degrabă una de amicie și atât.
Pa, pa.

| Crisu a răspuns:

Tu ce crezi...ca ei nu stiu ca daca o sa-ti spuna "nu fi cu el" tu tot ce vrei tu o sa faci?laughing asa e fiecare copil.si inca ceva, chiar daca practic nu mai esti copil.copilu' mamei si a lu' tata o sa fii toata viata.

| DorelSudoru a răspuns:

Tu crezi ca esti matura laughingsi ca nu mai esti copillaughing si la o relatie de 15 ani vreti sa il perzinti parintilor laughing poate dupa 3 ani va si casatoriti. Mdea parinti mai severi zici mai bine nu il mai preziti parintilor tai. Daca el vrea neaparat sai cunoasca ii aduci lui o poza cu maicata si cu taicatu.

| bughy89 a răspuns:

Tu continua sa te intalnesti cu el si o sa isi dea ei seama ca ai un prieten. Eu asa am facut cu prietena meatongue! Oricum daca ai o relatie mai buna cu unu din ei, apropiete, spune-i si de la el o sa afle si celalalt. O sa le fie mai greu la inceput dar cu timpul o sa invete si ei si o sa isi dea seama ca ai crescut. Acum ai grija cu relatiile sexuale pentru ca odata cu relatia de lunga durata vin si astea inevitabil.

Răspuns utilizator avertizat
| c76650531 a răspuns:

Vorbeste cu cineva care te intelege mai bine cu maicta sau cu tatal

| LeonardoDiCapra a răspuns:

Nu ai avut un prieten pana la 15 ani? :O wow! eu aveam 11 si ma sarutam cu fete laughing depinde si de parintii cum zici tu ca nu prea iti permit orice, pai ai putea sa le spui in felul urmator:„Mama, Tata, am unoscut un baiat...si el ma place, eu il plac, si sa infiripat ceva intre noi![incearca sa le explici ca nu tia sucit mintiile ca mamele si tati de fete cam de asta se tem si spune-le ca nu ai avut niciun cintact sexual cu el si ca nici nu vrei pana la 18-19 ani]asa o sa ii linistesit! apoi daca ei reacctioneaza bione, il poti invita pe la voi ca si parintii tai sa il cunoasca!
Sper ca te-am ajutat!
Succes!

Funda? big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa le spui ca are penisu mare sh te satisface