| XiRiFaCe a întrebat:

Am o problema cu o fata. De curand ne-am imprietenit, am inceput sa vorbim foarte mult si m-am atasat de ea. Acum o plac, dar nu i-am zis pentru ca mi-a fost frica cum ar reactiona... Ea il place pe cel mai bun prieten al meu. El nu o place,ceea ce e bine pentru mine. Nu vreau sa ma cert nici cu ea dar nici cu prietenul meu si totusi as vrea sa ii spun ca o plac... nu-mi place sa tin in mine. Mi-e frica (,) ca ar putea sa reactioneze urat, sa nu ma mai bage in seama sau nu stiu alte chestiii de genul asta. Ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| sayWhaaat a răspuns:

Deci esti roata ei de rezerva, las-o in pace, e cea mai nasoala postura in care poti fi, si dai dovada de slabiciune daca accepti asta!

3 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Tine in tine, pentru tine este mai sanatos asa.

| sayWhaaat a răspuns:

Spune-i ce simti si desi sunt aproape convins ca te va refuza, te va cauta mai mult ca inainte.

| XiRiFaCe explică (pentru sayWhaaat):

I-am spus si mi-a zis : "acum nu simt la fel, dar poate o sa iti dau o sansa in viitor..." sper ca o sa fie asa... chiar tin la ea.

| sayWhaaat a răspuns (pentru XiRiFaCe):

Deci esti roata ei de rezerva, las-o in pace, e cea mai nasoala postura in care poti fi, si dai dovada de slabiciune daca accepti asta!