| Betty18 a întrebat:

Funda.Am la centrala Eollo Imergas termostat cu fir insa acum nu se mai deschide. Si bateriile sunt bune? Deci era aprins, am scos bateriile si cand l-am bagat nu s-a mai aprins. Trebuie sa apas uneva?

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Aici intrebarea este mai bine pusa. Incearca si sa resetezi termostatul. Undeva trebuie sa aiba un orificiu unde sa bagi un ac si scrie: "reset".
Daca nu merge incearca sa faci ce ti-am spus la intrebarea a 2-oua.

| Betty18 explică (pentru Salontanul):

Am gasit, s-a aprins. multumesc :]

| Betty18 explică (pentru Salontanul):

Mai am o intrebare... firele de la centrala stii cum sa le conectez la termostat? e unul maro si unul albastru...si sunt trei gauri 1, 2 si 3. Ce culoare bag si unde? Multumesc :]

| Salontanul a răspuns (pentru Betty18):

Depinde de termostat. Trebuie sa ai instructiuni la el si o imagine. Si la mine sunt conectate de mine dar am avut imaginea cum se conecteaza. Daca nu ai poti sa faci incercari de N luate cate K happy Conectezi 1 cu 2, 1cu 3, 2 cu 3 si vezi cum merge. La fiecare incercare tii cont unde ai pus maro si apoi o iei invers. Mai este o solutie. Poate gasim pe net o schema. Spune-mi cum il cheama pe termostat.

| Betty18 explică (pentru Salontanul):

Computherm q3 :}.

| Betty18 explică (pentru Salontanul):

Le-am bagat pe deasupra pur si simplu... ala albastru primul, si al doilea ala maro. Am incercat si invers, tot nu porneste. Acum nu stiu, trebuie sa iasa firele pe desupt, sau sa le leg intre ele? am facut o poza...da nu prea am cum sa ti-o dau