| Betty18 a întrebat:

Urgent! Funda! Am o centrala imergas eolo. E dat drumul la apa calda si am deschis si termostatul, insa nu a pornit caldura. Trebuie sa apas pe ceva la centrala? Imi puteti spune unde? uitati aici o poza...
http://www.calorserv.ro/......ontrol.jpg

De iarna trecuta nu a mai fost dat drumul, insa daca deschideam termostatul pornea centrala, acum nimic. Caloriferul este deschis.

1 răspuns:
| Zenithf a răspuns:

Verifica presiunea in instalatie, verifica sa nu fie aer (dezaeriseste caloriferele). Cand ii dai drumul, daca dintr-o pricina anume nu merge programul de incalzire, atunci trebuie sa afiseze un mesaj de eroare (un F cu numar, ceva de genul), trebuie sa suni la furnizorul centralei sa-i zici ce F a dat si sa-ti spuna ce trebuie facut pentru a remedia asta. Sau, se poate sa fie de la termostatul de camera, este de tip mecanic? Are baterie? Poate trebuie inlocuita.