| anonim_4396 a întrebat:

FUNDA! Aveam un coleg cu care mă înțelegeam foarte bine, ne priveam unul pe altul în timpul orei și vorbeam foarte des.Era o legătură foarte strânsă între noi,simțeam căldură în privirea lui.I-am spus că îl plac,iar el nu a reacționat în vreun fel neplăcut,ba din contră,am devenit și mai buni prieteni. Când a aflat una din prietenele mele că-mi place de el a început să răspândească zvonul prin clasă,iar colegii noștri au început să facă glume nesărate, iar pe el l-a deranjat foarte tare.Acum mă evită.Nu îmi mai vorbește și nici nu mă privește.Au trecut câteva luni de când este distant.Ce ar trebui să fac pentru a reface relația noastră de prietenie? Mulțumesc frumos! Dau fundiță!

Răspuns Câştigător
| sprezero a răspuns:

Daca nu vrei, nu renunta la el.
Roaga-te pentru el, pastreaza in inima taina aceasta pentru el si sa i-o spui la momentul potrivit, intre voi doi "bai baiete, tin la tine, nu uita".
Fii matura, feminina si discreta si ai rabdare, ai sa vezi ca daca reusesti sa fii senina si sa ai incredere ca lucrurile se rezolva, nici n-o sa treaca mult timp si se rezolva.

33 răspunsuri:
| Swallalala a răspuns (pentru PsihologMariusIftimie):

Mulțumesc!

| Swallalala a răspuns (pentru Diance):

Îi voi da.Mulțumesc!

| Denisa_Alexandra_2001 a răspuns:

Imi vine să-mi dau palme.

De ce nu mergi și la biserică? mergi acolo frumos si te rogi să te impaci cu el.

Să pastreze taina si să aș facă iluzi cand lui nici nu-i pasă de ea.

Dacă nu intelegi că NU TE VREA stai și plange ca proasta.
Nu tot ce vrei primesti, invata-te.
Si nu te mai smiorcăi atat dai dovadă de imaturitate.