| alexa_4370 a întrebat:

Funda!
Cum faceti voi ca iubitul vostru(care e indiferent total) sa va iubeasca si sa inceapa sa ii pese?
big grin

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am inceput prin a-mi vedea de viata si a-mi face planuri fara sa mai tin cont de prezenta lui (asta nu inseamna ca am iesit cu altcineva, doar am incercat sa nu mai depind de atentia, sprijinul, ajutorul lui, care oricum nu era, nu am mai apelat, pur si simplu m-am descurcat singura). Cand a sesizat ca nu prea mai are loc si rost in viata mea, i-am explicat cum ma simt eu in situatia in care el se comporta cu mine intr-un anume fel (fara sa-l judec ca ar fi cumva) la modul...,, observ ca nu ai timp sa ma ajuti si asta ma face sa simt ca nu ma pot baza pe tine", in situatii anume, cu exemple. Apoi am concluzionat prin ai spune ce imi doresc de la relatie (sa ne sprijinim unul pe altul, sa ne respectam etc.), si ce nu-mi doresc de la o relatie chiar daca e iubire (sa am langa mine pe cineva care ma face sa ma simt... aiurea, in fond aia nu mai e iubire). E treaba pe termen lung, ai nevoie de rabdare, calm, intelepciune. Daca exista sentiment si dorinta de a realiza ceva impreuna din ambele parti va merita efortul. Doamne ajuta!

12 răspunsuri:
| MidnightLady a răspuns:

Il schimb. laughing

| alexa_4370 explică:

Hurtsoul... nu-i pasa. crede.ma laughing

| 9999azucena9999 a răspuns:

Este iubitul tau si nu ii pasa? Este indiferent? Aceasta relatie nu are sanse foarte mari. Trebuie sa existe o implicare din ambele parti, dra daca totusi este indiferent fiindca nu stie cum sa se comporte vorbeste cu el, spune-i ce simti si daca el nu mai stimte acest lucru nu are rost sa te amagesti degeaba, mai bine afli pana nu e prea tarziu ce fel de om este, decat sa incerci sa-i readuci sentimente pe care nu el mai are. Fiti sinceri si daca el inca te iubeste organizati plimbari si iesiti impreuna la un suc. Comunicarea e cea mai importanta, dra nu-l sufoca cu telefoane.

| antoneta a răspuns:

In momentul in care iubitul meu ar fi indiferent, inseamna ca relatia noastra a murit de mult, si ca pacat ca nu am vazut pana acum, si cred ca ar fi cazul sa mergem fiecare pe drumuri diferite; orice inceput are si un sfarsit

| hurtsoul a răspuns:

Fa-l gelos, arata-i ca poti fi fericita si fara el ( cand e un prieten in preajma voastra du-te la el si vb cu el, razi si arata-i ca te simti bine, va fierbe de gelozie si va lupta pentru tine, ii va arata ca ii pasa) nu il bombarda cu telefoane/mesaje, lasa-l pe el sa sune primul. bafta!

| lorre a răspuns:

Fa-l gelos, scoate-l din minti si sigurat vei ramane fara el stai linistita.
vrei sa-l faci sai pese de tine? atunci incearca sal intelegi sai fi alaturi nu incerca sa-l faci gelos pentru ca doar ii vei lasa impresia ca esti interesata de alti baieti si ca nul mai vrei pe el asa ca te vei trezi cat de curand cu papuceii in brate si cum un frumos pa! si de unde stii ca nu-i pasa de tine? poate ca ii pasa dar nu stie so arate! arata-i ca tii la el dar nul sufoca cu mesaje si de astea...fi alaturi de el cand are reala nevoie si ofera-i spatiu sa fim serioase, carui baiat ii place sa fie tinut din scurt? pune-l la incercare. dar sa fii foarte subtila! ofera-i motive care sa-l faca sati demonstreze ca tine la tine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

laughing in aceeasi situatie sunt si eu. adica, mai arata ca tine la mine, dar nu asa des. i-am spus ca ma deranjeaza si a zis ca asa e el, ca nu crede ca asta e un lucru pe care il poate schimba. mie mi-a spus ca el de fapt nu e indiferent, ci doar asa vrea el sa para, pentru ca de mic a fost nevoit sa se poarte asa, pentru a nu-l calca altii in picioare. eu am ajuns sa fiu geloasa pentru ca nu primesc atentie, si ce e drept am inceput sa ii scot ochii cu diferite chestii. si uite ca azi ne-am despartit. acum ma doare, dar o sa-m treaca. deci: iubitul tau ori vrea doar sa para indiferent, ori e cel mai nesimtit om de pe pamant. vorbeste cu el, spune-i ca orice fata are nevoie de atentie, pentru ca nu se stie cum o sa apara alt fat frumos pe strada ta care o sa ii ia lui loculwinking la mine faza cu fat frumos n-a merslaughing poate la tine da roade. succes:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Lorre, daca el se poarta indiferent fata de alexa, ea de ce s-ar purta drgut cu el? eu merg dupa un principiu: dau ceeea ce primesc. vorbeste cu el, fa-l sa inteleaga, si daca nu vrea sa iti inteleaga nevoile, atunci zi-i pa-pa!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tre sa- l faci gelos sa vezi ce o sa-i peselaughing
zic din propria experienta

| DeniSsa_6166 a răspuns:

Fa`l gelos
d exmpl:vara trecuta am stat cu un baiat care imi placea foarte mult. insa el nu prea stia cum sa isi exprime sentimentele si era cam indiferentstraight face
si am inceput sa-l cam evit.nu`l mai bagam in seama.cand intr-o seara m. a tras deoparte si m'a intrbt ce se intampla cu mine
si i-am sps tot
si din seara aia nu se mai dezlipea de mine
pentru ca si-a dat seama km ma simteam eu inainte

| SashaOverSaamar a răspuns:

Buna intrebare!
As vrea si eu sa stiu laughing!
Cand gasesti un msj de funda. da-mi si mie... un msj pe privatwinking cu raspunsu

| eutssa a răspuns:

Pai...incearca sa afli ce ii place lui la o fata si ce il impresioneaza.fii draguta cu el si comunicativa, desi nu sunt de parere ca ar trebui sa te schimbi doar pentru un baiat.trebuie sa fii tu insati iar daca o sa te placa asa cum esti e bine. daca nu, nu te intrista. o sa mai fie si alti baieti:*