| xRaffy a întrebat:

Hey fetelor! Ce faceți dacă vedeți ca iubitul vostru da ador la alte fete pe Facebook?

17 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Pai si daca nu il vad? thinking

| Nemessys a răspuns:

Pe o fata cu capul pe umeri ar trebui sa o doara fix in... nu sa faca o drama din asta.

| anarosca78 a răspuns (pentru Nemessys):

Depinde de situație.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu mi se pare ca ar trebui sa faca cineva ceva doar pentru atat. daca iti iubesti iubitul, vrei sa fie fericit, si il lasi sa faca ce il face fericit.

| anarosca78 a răspuns (pentru anonim_4396):

Asta venind din perspectiva de bărbatlaughingnu poți să il lași sa facă orice vrea, trebuie sa ne gândim si la fericirea noastră, ce relație mai e aia unde femeie stă acasa, face mâncare si probabil cu încă câțiva puradei si bărbatul isi face de cap, deloc corect.

| Nemessys a răspuns (pentru anarosca78):

,, nu poti sa il lasi sa faca orice vrea"? laughing) Da cine e ala? Jucaria ta?

,, trebuie sa ne gandim si la fericirea noastra". Corect. Si fix de asta cand o da rau de tot in bara cu ceva sau te inseala, pleci de langa el.

,, ce relație mai e aia unde femeie stă acasa, face mâncare si probabil cu încă câțiva puradei si bărbatul isi face de cap, deloc corect."

Nu te pune nimei sa faci puradei daca tot ai chef de umblat si distractii. Ai si tu dreptul de a alege, iar daca vrei sa iesi sa te distrezi, asta este alegerea ta. Nu te tine nimeni cu forta in casa.

| anarosca78 a răspuns (pentru Nemessys):

Odată ce 2 persoane sunt in concubinaj o sa aibă anumite responsabilități, dacă tot are băiatul chef de distracție de ce mai sta intr-o relatie?laughing

| Nemessys a răspuns (pentru anarosca78):

Ce responsabilitati?

Pai daca intra intr-o relatie, asta inseamna ca nu mai are dreptul la viata?

| anarosca78 a răspuns (pentru Nemessys):

Tie ti s-ar părea normal ca iubita ta să doarmă noaptea cu tine si ziua cu altcineva?laughingevident ca nu.Sau schimb de mesaje cu alți bărbați, flirturi indirecte, etc

| Nemessys a răspuns (pentru anarosca78):

In comentariul de mai sus, te-ai referit la distractii, nu la sex. Puteai sa zici din prima sex si dupa aia mesajul meu ar fi fost altul Prin distractii am inteles iesiri, plimbari, momente singur sau cu prietenii sau poate chiar cu alte prietene.

Nu e vorba de,, normalitate". Nu este nimeni in masura in care poate spune ca un lucru anume, nu neaparat asta, este sau nu normal. Ce este normal pentru tine, poate sa nu fie normal pentru mine, dar si invers. Nu este ceva universal valabil. Uite ca la altii li s-ar parea normal si atunci ce facem?

Nu ma intereseaza pe mine ce si cu cine vorbeste. E fix treaba ei.

| anarosca78 a răspuns (pentru Nemessys):

Nici eu nu am treabă dacă are iesiri cu băieții sau prietene vechi, mă refeream strict la relații sexuale sau apropieri care duc la despărțire si multe altele

| Nemessys a răspuns (pentru anarosca78):

Asta e altceva. Cu aia nici eu nu sunt de acord.
Dar intrebarea in sine se refera la niste amarati de pixeli de pe un ecran, nu la sex.

| anarosca78 a răspuns (pentru Nemessys):

Am cunoscut foarte mulți băieți care de la un like,au ajuns la mesaje, ieșiri, râsete, sex.E si cazul meu, așa mi-am format actuala relație.

| Nemessys a răspuns (pentru anarosca78):

Deci primul pas e like-ul... Interesant.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anarosca78):

Pai de ce sa stai acasa la mancare? laughing
daca te iubeste va face ce isi doreste, si acele lucruri nu iti fac tine rau happy

| danaieladaniela a răspuns:

Sincer nu mi-ar conveni, dar nu as face circ din cauza asta

| anarosca78 a răspuns:

Mie una nu mi se pare normal, pentru un bărbat care te respectă e cu totul inadecvat, niciodată nu am înțeles tipurile de bărbați care salivează pe rețelele de socializare după tipele care își etalează formele doar pentru aprecieriwinkingcât despre bărbații care fac acest lucru, ei fiind într-o relație stabilă, sunt doar niște nesimțiți care visează la o viitoare combinație fără sa aprecieze ce au lângă ei...winking