| mikaela25 a întrebat:

Vi se pare normal ca iubitul vostru sa fie foarte indiferent? adica sa nu ii pese cat stai in vacanta in strainatate, sa nu ii pese daca iesi in club, daca iesi cu prietenii, ciudat. El se scuza cu gandirea lui foarte "moderna", uraste gelozia si de aceea nu o practica.Astept raspunsurile voastre. pup

Răspuns Câştigător
| sasha a răspuns:

Aici clar nu mai e vorba de gelozie indiferenta lui totala spune multe, acum noi ce putem sa iti zicem ca tu ii sti felul dar ca strain as zice ca nu prea tine la tine ...atat nimic mai mult daca aveti ceva timp impreuna poate te iubeste si vrea sa iti demonstreze ca are incredere in tine happy. sau mai e o varianta te lasa pe tine libera ca si tu sa il lasi pe el big grin. nu stiu ce sa zic ...cam asta e happy

13 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

BUna, e bine ca nu e exagerat de gelos dar putina gelozie tot trebuie sa existe atunci cand iubesti si iti pasa de cineva, parerea mea.Nici eu nu sunt asa geloasa dar totusi imi pasa cat, unde, cum sta undeva si ma intereseaza de el; este oarecum ciudat sa nu te intereseze ce face persoana iubita.Nu prea cred eu faza ca uraste gelozia, dar totusi atunci cand esti cat de cat gelos inseamna ca iubesti persoana de langa tine, ca nu ti-e indiferenta.Indiferenta nu este egala cu lipsa geloziei, adica una e sa nu fi gelos dar alta e pur si simplu sa nu iti pese, daca te interesezi de pers. ibita nu inseamna neaparat ca esti gelos ci ca iti pasa si vrei sa stii de el/ea...nu stiu cat te iubeste acest baiat, fiecare iubeste in felul lui dar prea multa indiferenta.
Asta nu mi se pare mie o scuza, este indiferenta totala sa nu ii pese cat stai in vacanta, daca iesi sau nu cu prietenii, sa nu ii pese daca iesi la club, eu stiu ca atunci cand iubesti iti pasa sa stii unde e, ce face, daca e ok si putina gelozie chiar trebuie sa existe.Bine,fiecare cu conceptia lui dar cum ziceam e ciudat felul lui de a gandi si explicatia data.
Ori are prea mare incredere in tine, dar ma indoiesc ca mereu exista semne de intrebare cand iubesti, ori nu ii pasa de tine si pur si simplu nu isi da interesul. DAca nu ii pasa ce faci, unde esti, unde mergi inseamna ca ii e totuna cu tine sau fara tine, sper sa ma insel, desi nu prea cred.
Dupa comportamentul lui nu prea da semne cum ca te-ar iubi, daca treci prin situatia asta eu zic sa vb serios cu prietenul sa vezi daca nu cumva e altceva, nu faza ca uraste gelozia.

| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Tu chiar crezi ca nu ii pasa?!

Atunci tu singura realizezi ca nu te iubeste.

Ahh, si eu si prietenul meu procedam asemanator cu iubitul tau: ne lasam spatiu, nu ne sunam gen 'unde esti, cu cine' ca sunt copilarii.
Cel mai bine ar fi sa vorbesti cu un amic bun de-al lui si sa il intrebi de ce iubitul se comporta asa, daca iti face numai tie asa, etc!

identitate
| identitate a răspuns:

Intai de toate gresesti.Nu e vorba de indiferenta ci de libertatea pe care ti-o ofera si de increderea pe care o are in tine.
Stiu ca dupa gandirea "un pic"... a unora daca nu esti gelos si posesiv nu iubesti iar din experienta pot sa spun ca cele care nu isi doresc asa ceva reprezinta exceptia. Iar de obicei mi se cere sa fiu gelos si uneori(extrem de rar) spun lucruri si fac gesturi pe care, spre fericirea lor, le interpreteaza ca fiind o exprimare a geloziei mele.
Poti oricand sa-ti gasesti unul care nu e "indiferent" si nu ai nevoie de prea mult noroc ca sa dai peste unul cum are sora'mea si care i-a spus cand a vazut-o in parcare la o nunta la care el nu era prezent:"Esti prea sexy, sa nu te mai imbraci niciodata asa!" (desi a mai fost imbracata exact la fel dar era si el prezentlaughing )
Gelozia nu demonstreaza iubirea ci nesiguranta de sine iar tie ca femeie (si altoara) iti convine asa ceva pentru ca esti mai sigura ca "e al tau".
Eu sunt "indiferent" dar toate cele care isi doresc un barbat mai putin "indiferent" se intorc totusi la mine si isi schimba asteptarile...

| tyana a răspuns:

Pai gandeste si tu "modern" si nu-ti mai pune atatea intrebari cu privire la el.Sa vedem cum reactioneaza.Cand tu o sa simti indiferenta pentru el(ceea ce el numeste gandire moderna)lui o sa i se aprinda calcaiele dupa tine. E clar ca se simte iubit si isi permite sa fie indiferent pentru ca tu o sa il iubesti oricum.Nu-i raspunde o vreme la telefon si nu-i da mesaje sa vezi cum reactioneaza. Daca nu te cauta e clar ca putin ii pasa si ar fi cazul sa iti vezi de viata ta, aratand prin asta ca te respecti.

| Anecherry a răspuns:

Nu cred ca e ceva atat de neobisnuit; cunosc foarte multe persoane de genul asta si mi se par foarte ok. si mai ales daca prietenul tau uraste gelozia este si normal sa se comporte ca atare; dar daca preferi sa te trateze altfel si nu suporti o gandire "moderna", de ce nu vorbesti cu el despre lucrul asta si nu ii ceri sa te trateze cu mai putina indiferenta?

| ramona_4785 a răspuns:

Nu mi se pare normal sa nu ii pese de tine asta e indifernta nu e dovada de incredere dovedesti ca ai incredere in cineva altfel nu prin faptul ca nu te intereseaza deloc daca e langa tine azi si maine nu e; daca nu il iubesti e ok pentru tine dar daca e invers ce sa zic bafta multa o sa ai nevoie.

| puiuc a răspuns:

Eu nu pot sa nu ma gandesc oare ce face, oare unde e, cu cine e, deci indiferenta asta nu tare e normala, poate nu te iubeste asa tare, si poate e tot una daca te are sau te pierde.

| MariusDeejay a răspuns:

Nu prea e logicsad

| Anisoara79 a răspuns:

Nu e normal.Cand iubesti pe cineva nici nu poti manca nu poti dormi, o doresti mereu in prejma.Nu e indragostit de tine. Daca nici tu nu esti indragostita de el nu-i nici o problema. Dar daca tu il iubesti vei suferii mai devreme sau mai tarziu din cauza indiferentei lui.Bafta

| mikaela25 explică (pentru Anisoara79):

Ar fii cazul sa si spun cum s-a terminat totul, dupa 2 ani s-a gandit ca nu sunt ceea ce vrea, sau vrea inca sa se distreze, un calvar, eu chiar il iubeam...in sfarsit el vrea sa pastreze legatura cu mine dar ca amici, interesant...ma confrunt cu asta in fiecare zi, solutia e sa nu il mai aud dar dispera, ma suna, imi trimite mesaje, pfff.nu mai inteleg nimic happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu mi se pare normal.

| anonima_2087 a răspuns:

Ceea ce zici tu eu inteleg mai multe lucruri...pe de o parte e ok ca poate vrea sa iti demonstreze ca are incredere in tine iar pe de alta parte poate face pe indiferentul ca nu ii mai pasa de relatia voastra si ii esti indiferenta, nu ii pasa unde esti, ce faci...

| Gabytzza_8830 a răspuns:

Nu este ceva normal acest lucru el ar trebui sa stea cu tine sa stie tot despre tine sa fie amabil si din cauza ca el iti face lucrurile astea pe tine te doare si daca nu te doare acum mai tarziuo sa te doara ca asta poate a ajunge la concluzia ca el nu te iubeste. In ori ce caz succes