| anonim_4396 a întrebat:

FUNDA URGENT! Hei, matusa mea de 28 de ani este insarcinata in 4 saptamani si mi-a cerut idei de nume...numele de familie este Istratii(tatal fiind rus) si doresc sa stiu ce nume rimeaza cu Istratii. Vreau nume de fete in special dar si de baieti, nume mai in zona Rusiei daca se poate dar si nume romanesti dar nu origine ca Maria sau Ion...Valentina,Igor, Mihaielova..etc

Răspuns Câştigător
| Yurisa a răspuns:

Fete: Olga, Ludmila, Anastasia, Otilia, Valeria, Tania, Svetlana, Adelaida, Aleexandra, Arina, Dorothea, Irina, Katya, Oksana, Lidia, Mara, Maria, Nastia, Nina, Natalia, Sabina, Sonia, Vanya, Ecaterina, Evelina, Xenia, Polina

Baieti: Constantin, Vladimir, Andrei, Ivan, Nichita, Luca, Aleksei, Denis, Dimitri, Eduard, Gavriil, Mihail, Iov, Igor, Maximilian, Nikolai, Ratmir, Steefan, Umberto, Sasha

11 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Lasa o sa si aleaga ea numele nu te băga tu, e copilul ei ea are 28 de ani nu are 2 ani, sa caute ea pe google nume de copil, nici nu stie ce o sa fie fata sau băiat, dar deja te pune pe tine sa i alegi nume? Cauta tu atunci pe net, fă măcar ceva nu sta sa i pui pe altii la munca pentru mătuși ta. Cauta i fa te util.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Sa rimeze? de ce vrea femeia aia sa isi bata joc de copil?

| Bizon95 a răspuns:

Putin, RasPutin, Tolea, Katiusha, Kalinka, Misha, Alexei, etc.

dar cel mai tare e numele rus a lui John Wick:

Baba Yaga

incearca-l pe asta, o sa ii placa rusului la NEBUNIE!

| johnnny123 a răspuns (pentru Bizon95):

Când îi taie moțul va alege de pe tavă un creion.

| Speranta12 a răspuns (pentru johnnny123):

Daca il va chema Tolea, cum i-a sugerat Bizon95, atunci o va alege de pe tava pe Magda Ciumacwinking

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nume de fete: Valerya, Ramona, Kristina, Miruna, Aleksi, Fadeaushka, Olga.
Nume de băieți: Cosmin, Aleksei, Dimitri, Mircea, Innokenti, Irinei, Feliks, Marian, Ermolati.

| Speranta12 a răspuns:

Iustina Ruxandra Stefana Gheorghe

| Denisa0954 a răspuns:

Mi se pare cea mai mare prostie sa pui pe cineva sa ti aleaga numele copilului, sincer. Mai ales nume care să rimeze cu numele de familie.

| TheGentleman a răspuns (pentru Denisa0954):

Nu e chiar așa. Cum sună ne exemplu John Popescu? sau Karl Blănaru? Pe mine mă zgârie pe urechi

| Denisa0954 a răspuns (pentru TheGentleman):

Păi ce zici tu acolo nu inseamna sa rimeze numele de fam cu prenumele. Eu am inteles ce au vrut să zici, dar ea nu s-a referit la asta

| Ager1977 a răspuns:

Clitorina! Nu glumesc ...in Franta există!