| SucDăMere a întrebat:

Hai salut TPU. Am și eu o problemă, cu sora mea mai exact.
Ideea este că ne certam mai mereu, comentează exagerat de mult și nu vrea să tacă, am încercat sa las de la mine, dar nu pot, e insuportabilă, o cheamă Mihaela Anişoara, este cu 1 an jumate mai mare decât mine, as vrea sa știu cum sa rezolv și eu problema, de dat în ea, m-am abținut la nervi, ca dacă dau în ea și afla tata, nu e de bine. Vreau soluții cat mai bune și cat de poate de serioase, dau fundă!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Lasa de la tine. Cred ca nu exista frati care sa nu se fi batut in copilarie, sau sa se certe mereu. Asa este peste tot.
Important e ca ai sora, si pe viitor cand vei creste mai mare, vei realiza ce important e sa ai frati si surori.
Pana atunci, lasa tu de la tine daca nu lasa ea de la ea/

3 răspunsuri:
| florintudor1234 a răspuns:

Incearca sa nu o mai bagi in seama si las-o sa vorbeasca se va opri ea(am patit-o si eu cu sora mea o perioada)si vezi din ce cauza incepe ceart.(funda?)

| abcddcba a răspuns:

Incearca sa fii mai nepasator si mai indiferent
Trateaza tot ce auzi si ce te deranjeaza cu indiferenta si nu ii mai da apa la moara
Prefa te ca auzi lucrurile astea de la un strain, mai pe scurt, ar trebui sa te doara in...winking
Sper sa va reveniti la normal pana la urma laughing

| Jouliete a răspuns:

Incearca sa creezi o relatie mai buna cu ea. Aratai ca sunteti frati si incepe o conversatie serioasa pe tema asta cu ea. Explicai ca o iubesti si ca vreti sa va intelegeti ca de aia traiti in aceeasi casa.