| Bonotralalala a întrebat:

:*
Am o sora mai mica. Sunt mai mare ca ea cu patru ani, dar de la un timp ea face pe sora mai mare. Se enerveaza foarte repede, tipa la mine. Ma deranjeaza lucrul asta si as vrea sa rezolv problema. Cum sa fac sa o inteleg? Vorbeste incontinuu si imi povesteste de colege de-ale ei si de alte chestii si imi vine sa ii zic sa taca deoarece ma plictiseste.
Intrebarea e.
Cum sa fac sa ma inteleg mai bine cu sora mea? Imi doresc asta big grin
Funda! [ si vot la ceilalti, desigur ]

2 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Vrea doar atentie si probabil te considera si o prietena pe langa ca sunteti surori, mai asculta-i din cand in cand off-urile

| AtateaConditii a răspuns:

Asa sunt fratii mai mici vor sa ii intreaca pe cei mai mari ca sa nu fie dominati de ei. Trebuie sa o lasi sa vorbeasca sa o asculti ca sa nu creada ca nu iti pasa de ea doar pentru ca e mica, trebuie sa o tratezi ca si cum ar avea varsta ta si o sa inteleaga ca nu e todeauna fain sa fii fratele mai mare.