| anonim_4396 a întrebat:

Hei! Am 17 ani. Incepusem o relatie, dar s-a terminat pentru ca la a 2 a intalnire nu am vrut sa merg la el acasa,eu fiind virgina. Iar el mi-a zis ca nu are de gand sa stea langa mine ca langa o sora. In fine... duminica e ziua lui si ma gandeam sa ii cumpar o camasa si un pachet de prezervative,vreau sa ii scriu si un mesaj amuzant,ironic, dar nu stiu ce. Ma ajutati?

20 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Ala vrea sa te utilizeze atat uita-l

| RAY a răspuns:

De ce i cumperi asa ceva? pentru cine sa le foloseasca? daca tu ai 17 ani el cam cat are 18, 19, ce ai vrut sa te cheme la primarie sa va casatoriti? asa vise aveti voi fetele e logic ca stam cu o fata pentru sex, dorinta sexuala ne impinge sa vorbim cu o fata, cu acel mesaj mai bine nu ai face asa ceva nu stii ce dorinta sexuala are un baiat la varsta lui pentru ca tu nu simti ca el, mai ales ca daca iai lasa poate chiar sar duce la una numa sasi demonstreze ca nu are nevoie de tine, nu il provoca e ziua lui nu e frumos sa faci asa ceva

| MidnightR a răspuns (pentru RAY):

Ce trauma ai suferit de ai conceptiile astea?

| anonim_4396 explică (pentru MidnightR):

Mi-a placut asta. rolling on the floor

| RAY a răspuns (pentru MidnightR):

Zi-mi ce rau am spus? adumi o singura dovada stiintifica ca dorinta sexuala nu exista la un baiat hetrosexual cu hormonii in regula, nu vad ce rau am scris e normal la varsta lor sa vrea sex ce ai putea vrea la 17 ani? nunta? zi-mi tu poate un baiat intretine o familie? nu vezi multe fete gravide sau cu copii si le sunt distruse viata sa inteleg ca e ok nu? eu promovez maturitatea nu sexualitatea, cand esti matur, ai un loc de munca etc da vorbim de relatii nu cand esti lefter, sti cati folosesc perzevative? putini si unele raman gravide

| MidnightR a răspuns (pentru RAY):

Exista,nu a spus nimeni ca nu exista,dar nu ca singurul motiv pentru ca vorbim cu fata este dorinta sexuala,asta ar insemna ca reducem sexul feminin la nimic mai mult decat un obiect sexual, iar vremurile acelea au trecut de mult.
Daca vorbim doar de partea asta sexuala, atunci da, ai dreptate, nu vad pe cineva care la 17 ani sa vrea o familie.Dar daca vorbim la modul general, nu crezi ca cineva care isi reduce intreaga perioada adolescentina la nimic mai mult decat niste miscari din *** e imatur sau are vederea al dracu de obscura?
Oricum, problema initiala e ca fata isi dorea o relatie, nu prieteni cu beneficii
Si cine crezi ca ia la misto pe alea care vin si se plang pe TPU ca au ramas insarcinate doar pentru ca pretu` la prezervatize crescuse?

| RAY a răspuns (pentru MidnightR):

Te inseli nu au apus deloc, acelasi partii ale creierului care se activeaza cand vedem o fata dezbracata sau activat si acuma si acuma 1 milion de ani, nu diferim cu nimic de stramosi nostri, acelasi nevoii avem ca ei, femeia avea rol de reproducere si in biblie si in natura are acelasi rol de reproducere si masculul la fel, s-a dovedit stiintific ca barbatii/femeile vad femeile pe parti ca niste obiecte obiecte sexuale uite articolu
http://stiri.apropotv.ro/......le-9905946

eu imi pot dovedi orice afirmatie

eu n-am spus ca baiatul ala /fata trebuie sa faca sex din contra am spus ca au multe de facut,mai ales ca urmeaza in viata lor termina un liceu dau bacu,ei inca nu sau trezit la viata

eu nu vorbeam de prieteni cu benefici care mi se pare aberatie non umana, eu vorbeam ca un barbat are dorinta sexuala si asta il impinge sa comunice cu o fata, daca nu ma crezi nu esti obligata, daca negi dorinta sexuala e treaba ta, inseamna ca toata tot ce p0rno e de fapt in faliment, daca nu conteaza sexul de ce o fata se imbraca sexu si semachiaza? fetele pun pret pe fizicul lor, pentru ca prin fizic atrage multi masculi, de ce exista atatea site urii p0rnografice? daca dorinta sexuala nu exista cum spui tu de ce exista prostitutie?

| RAY a răspuns (pentru MidnightR):

Logic ca nu e singurul motiv ca nici nu am putea face sex non stop, stam ca ne plictisim singuri, sa avem cu cine discuta, uni isi iau iubita ca sunt lenesi sa le faca curatenie,mancare,dar desigur interesul cade pe sex, daca intrebam barbati de ce tiai ibselat nevasta? pai sexul,de ce ai divortat de ea? pai sexul, ce fac barbati sa primeasca sex? ofera cadourii ca verii nostri cimpanzeii ofera hrana pentru sex, de ce crezi ca inselatul doare pentru un barbat, ca a facut sex cu ala, daca i facea curat nu cred ca il insela cumva, femeile in scimb cand dau divort ori ca dau de altul mai frumos sau mai bogat, intr-un studiu s-a dovedit ca barbatul ala urat care i cresteai venitul avea sanse de 70% sa aiba iubita asa sarac de doar 10%

| MidnightR a răspuns (pentru RAY):

2-1 pentru tine huh?
Hai totusi sa nu intram la inselat, sexul inseamna inselat, binenteles, dar motivele care au dus la acel final sunt multe si difera de la persoana la persoana.Asta considerand ca vorbim despre niste persoana mature 20+.

Acum 1 milion de ani, barbatul si femeia aveau niste roluri specifice, si ma indoiesc ca considerau sexul ca ceva mai mult decat o continuare a speciei.
Si mi se pare o tampenie sa consideram in ziua de azi femeia nimic mai mult decat un obiect sexual, avand in vedere ca exista femei care sunt de 10x mai bune ca barbatii.
Oricum, fiecare era/generatie are conceptiile ei, deci e destul de greu sa stabilim o linie de mijloc.

Porn0grafia e o afacere, una de succes oricum laughing

| RAY a răspuns (pentru MidnightR):

Motivele nu sunt foarte multe isi spun din ce am observat el da peste una frumoasa sau castiga mai putin ca ea sau numai se inteleg, oamenii nu fac sex doar ca sa se reproduca si din placere clar, bine acuma un milion de anii masculul alfa avea un harem de fete tinere,faptul ca la barbati le place fetele tinere se datoreaza tot lor si femeilor barbati alfa suntem ramasitele lor, eu n-am spus ca nu exista sau ca exista eu am spus ca dorinta sexuala e foarte intensa la varsta lor si motivul pentru ca vrem ceva cu o fata e sexul,ca ea poate fi un geniu nu are nici o importanta,daca gaina aia danseaza tu cand ti foame i admiri talentul? urmezi dorinta, noi urmam dorinta care e primitiva, fiecare generatie? generatiile nu s-au schimbat mult doar ca asa zisa democratie a schimbat modul cum percepem lumea, daca cresti un copil in africa azi nu va vi ca daca ar crest cu un smartphone in mana, personalitatea o contureaza bagajul generic si educatia, societatea etc e o afacere categoric

| RAY a răspuns (pentru MidnightR):

Ne nu jucam sa conteze scorul, doar mi-am exprimat parerea atata tot, daca pentru tine o discutie inseamna un scor e lipsa de maturitate, ratiune

| MidnightR a răspuns (pentru RAY):

Buna partea cu gaina.Ideea de baza e ca ala cel mai probabil e un pustan care a trait toata viata pe banii lu ma-sa si tasu fara prea multe probleme.Crezi ca daca ii batea foamea la usa, mai avea el grija sexului laughing?
Oricum aici e vorba de cineva care voia doar o relatie de sex, nimic mai mult.Se vede clar ca daca nu e ea, va fi alta.

Lasand la o parte tot sexul asta, nu crezi ca ar fi interesant sa gasesti acea fata cu care sa fii incercat atat emotional cat si intelectual cu fiecare conversatie? Sa incercati permanent sa va intreceti unul pe altul?

| RAY a răspuns (pentru MidnightR):

Cu fetele din ziua de azi, glumesti nu?

| MidnightR a răspuns (pentru RAY):

Ce am mai fi fara vise?

| RAY a răspuns (pentru MidnightR):

Eu prfer realitatea nu visele

| MidnightR a răspuns (pentru RAY):

Din cauza asta esti cinic?

| RAY a răspuns (pentru MidnightR):

Sunt rational

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu in locul tau nu mi-as mai bate capul cu el.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mai bine lasi treburile asa. Stii bine ca vrea doar savarina.

| Irina3pouzeltov a răspuns:

1. Daca relatia s-a terminat de ce sa ii iei cadou de ziua lui?
2. O relatie de o intalnirea (aproape 2) nu ese o relatie, ci o aventura.
3. Pentru ce prezervative? Ti-ai schimbat cumva dorintele si vrei sa ti-o tragi doar ca sa va inpacati? Eu una nu as faceo. Daca e dispus sa ma asepte mult si bine, inseamna ca e baiatul porivi, daca nu, inseamna ca e un curvar care vreadoar p***a pe care doar eu eu pot oferi.
4. Daca vrei mesaj ironic, ia mesaj :
Tu sa ma ''****'' bine-ai vrut
Eu iti dau un flit si-un muc
Te-n p***a mati acasa
Iti dau o camasa
Da vezi ca ai prezervative pe masa