| Andreeastrc a întrebat:

Iubitul meu m-a parasit pentru ca nu am vrut sa fac sex cu el. El are 25 de ani, iar eu 17 si sunt virgina. Peste cateva zile este ziua lui si as vrea sa ii fac un cadou, pentru ca ma simt datoare, oarecum....Ma gandeam sa ii cumpar o camasa si un pachet de prezervative,dar as vrea sa ii scriu si ceva ironic, o gluma cu privire la acele prezervative, el e foarte suparacios, cu siguranta il va deranja. Ma puteti ajuta cu cateva mesaje?

Răspuns Câştigător
| Scarlettt a răspuns:

"Sper sa gasesti pe una destul de proasta incat sa le foloseasca cu tine. Enjoy finding!"

42 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Cel mai bun cadou ar fi sa faci sex cu el.Degeaba te gandesti la altfel de cadou.Da-i omului ce vrea. Daca nu si-a gasit alta intre timp.

| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Eh ia uite un baiat istet cu o capacitate de manipulare extraordinara, dupa ce ca a lasat-o balta pe donsoara speriata de sex, a reusit sa o faca sa se simta in mod inutil datoare fata de el laughing) phahahaha, asa ma rog sa te refuze, sau sa il vezi cu alta care stie ce vrea de la viata. daca nu esti dispusa sa faci sex cu el, nu ii irosi timpul aiurea

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Bună Andreea! Ai luat decizia corectă de a nu face sex cu acel băiat, nu merită sa i faci cadouri, momentan obiectivele tale sunt altele, scoala, sexul se face numai după casatorie, asa este legea dată de Dumnezeu, dar putini o respectă.

| RAY a răspuns:

Tiam mai exlicat de ce sta un baiat cu o fata si de ce e o aiureala ce vrei sa faci, ai mai avut o intrebare indentica, pai ce ai vrea sa vrea baiatul ala?

| Emilian65 a răspuns:

Ca mesaj scrie-i: PA si la revedere!

| Lawliet14 a răspuns:

Andreea, iubitul tau nu te iubeste! Foarte bine ca nu faci sex cu el, respect!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De ziua lui singura ta preocupare e sa faci misto de el si sa-i aduci reprosuri? La ce caracter ai e posibil ca prietenul tau sa te fi parasit si din alte motive...

| kyliejenner a răspuns:

Stai cuminte in banca ta si lasa-l in pace. Nu-l va deranja cu nimic "cadoul" asta. Va face misto de tine doar, asa cum a facut pana acum.
Sfat: nu mai umbla cu baieti asa de mari.

| Andreeastrc explică (pentru kyliejenner):

Poate ca ai dreptate. Dar totusi o sa ii dau cadoul pentru ca vreau sa ii arat ca eu am bun simt, chiar daca el nu a avut.

| kyliejenner a răspuns (pentru Andreeastrc):

Nu are rost, nu merita, nu ai de ce sa faci asta. Crede-ma. O sa-i dai impresia ca se poate intoarce la tine oricand sa incerce sa faca sex. Asta vrei? Meriti un baiat bun care te respecta si te place pentru ceea ce esti. Iubeste-te pe tine insuti.

| sofisis a răspuns (pentru Andreeastrc):

Un asemenea cadou nu denota bun simt din partea ta ci multe frustrari si oftica.
Daca vrei sa demonstrezi bun simt, ii scrii un mesaj frumos de la multi ani si punct. Cadourile in situatia de fata nu isi au rostul.
Un cadou normal l-ar face sa creada ca il vrei inapoi iar cadoul la care te gandesti tu...repet, striga oftica din tine.

| DumnezeuTatal a răspuns:

Dupa ce ca-i un bou, tot de duci inapoi la el?

| RAY a răspuns (pentru DumnezeuTatal):

De ce e un bou ca vrea sex?

| DumnezeuTatal a răspuns (pentru RAY):

Unu de 25 de ani pofteste la savarina, nu e bou.
Unu de 25 de ani pofteste la savarina mica, nu e bou.
Unu de 25 de ani prosteste una tanara ca o iubeste pentru savarina, e bou.

| RAY a răspuns (pentru DumnezeuTatal):

Ne angajam in relatii din motive sexuale de ce ne ascundem in ipocrizie? fi sincer oricine sta cu o fata pentru sex ca nu recunoastem nu-mi pasa, logic ca a vrut sex ce sa vrei de la o fata?

| DumnezeuTatal a răspuns (pentru RAY):

Gandire perfida ai, ipocrita chiar, intunecata, si...singura.
O relatie are la baza intelege, placerea de a sta cu celalalt.
"Ne angajam in relatii din motive sexuale" cand te duci la curve.
Imi pare rau de tine, ai fost atata timp singur ca nu vezi dincolo de aura intunecata.

| RAY a răspuns (pentru DumnezeuTatal):

Eu vorbeam de lucru care te impinge sa vorbesti cu fata aia,e atractia fizica, atractia fizica care ca scop sexul, mie imi pare rau cand vad doar lumea ipocrita care sa complace in minciuna si ipocrizie auzi intelegere, placere, pe bune de ce nu stai cu una urata daca doar intelegera conteaza?

| Andreeastrc explică (pentru DumnezeuTatal):

Nu vreau sa ma duc inapoi la el, veau doar sa fac o mica ironie, sa il iau putin peste picior.

| DumnezeuTatal a răspuns (pentru RAY):

Mai eu n-am zis ca atractia nu e importanta, sau ca sexul n-ar fi.
Ziceam ca nu asta sta la baza unei relatii, spune-mi tu ca ai rezista intr-o relatie doar cu sex fara un "cum ti-a fost ziua?", un gest tandru etc

| RAY a răspuns (pentru DumnezeuTatal):

Deci tu ai sta cu una urata din moment ce nu asta e baza nu? eu am spus ca baza e sexul? eu am spus ca atractia fizica ne impinge sa comunicam cu alti, un tip frumos e atras de o fata frumoasa asta e ceva irational e ceva genetic, apoi daca ei doi se plac reiproc ajung sa treaca in faza a doua emotionala eu asta am spus

| DumnezeuTatal a răspuns (pentru Andreeastrc):

Daca insisti, depinde de persoana lui, mie mi-ar parea amuzant.
Doar fi pregatita si de o reactie mai nasoala.

| DumnezeuTatal a răspuns (pentru RAY):

"RAY25TM a răspuns (pentru BlackGordonFreeman):
Ne angajam in relatii din motive sexuale de ce ne ascundem in ipocrizie? fi sincer oricine sta cu o fata pentru sex ca nu recunoastem nu-mi pasa, logic ca a vrut sex ce sa vrei de la o fata? "
Recisteste.
Motive sexuale, atarctie fizica, chestii diferite.

| RAY a răspuns (pentru DumnezeuTatal):

Bine sexul nu conteaza, baieti nu stau pentru sex, toti sunt asexuali si fetele sunt sfante nici astea nu vor sex, reproducerea o fac martieni sigur, o zi placuta

| Andreeastrc explică (pentru RAY):

Eu il inteleg si pe el dar totusi mi se pare mult prea deveme.

| DumnezeuTatal a răspuns (pentru RAY):

*nu mai are replica*

| RAY a răspuns (pentru DumnezeuTatal):

Da ce sens are daca ai fi o persoana sincera am continua asa ce sens are sunt destui ipocriti e plina lumea, destul imi pierd timpul ce sens are sa mi-l mai pierd

| RAY a răspuns (pentru Andreeastrc):

De cand timp sunteti impreuna?

| Andreeastrc explică (pentru RAY):

Nu mai suntem impreuna. Am iesit o data in oras, iar la a 2 a intalnire m-a invitat la el acasa.

| DumnezeuTatal a răspuns (pentru RAY):

Da, asa e.
Dar tot vei fi singur mereu.

| RAY a răspuns (pentru DumnezeuTatal):

Si care e problema ta? macar eu nu ma complac in ipocrizie

| RAY a răspuns (pentru Andreeastrc):

Si de ce faci mare caz din asta? eu cred ca tu il placi dar ti frica sa faci sex, ca daca ai avea zero interese nu isi pasa

| Andreeastrc explică (pentru RAY):

N-am spus ca nu il plac. Si poate ca imi e frica, dar nu asta e motivul pentru care nu am vrut. Pur si simplu nu voiam ca dupa ce ma culc cu el sa ma trezesc ca imi da cu flit. Daca am asteptat pana acum, mai pot astepta.

| RAY a răspuns (pentru Andreeastrc):

Si asta e mergi mai departe, asa vei ajunge virgina batrana

| VerginicăVacăGrasă a răspuns (pentru DumnezeuTatal):

De ce il jignesti? pentru ca vrea sex? scuza-ma dar este la varsta la care sexul este vital, intr-o relatie sexul joaca cel mai important rol, pacat ca majoritatea romaniilor sunt inchisi la minte si nu vor sa inteleaga lucrul asta

| DumnezeuTatal a răspuns (pentru VerginicăVacăGrasă):

Ce nume tare ai.

| cristi10grei a răspuns:

Tare rolling on the floor esti belea happy ma cadoul perfect si de inceput camasa si un blowjob ar fi perfect, dupa ofera-i perzervativele si oferate lui daca e iubire adevarta si relatiea e de lunga durta. bafta happy

| Andreeastrc explică (pentru cristi10grei):

Iubire adevarata si relatie de lunga durata? De unde atat? Relatia s-a terminat, el vroia doar sa profite, dar eu nu i-am dat satisfactia.

| cristi10grei a răspuns (pentru Andreeastrc):

Pai atunci n-are rost sa te mai gandiste la nimic lasa-l in drumul lui, gasestu tu altu stai linistita viata e atat de frumosa si gandeste-te, decat sa profite de tine si sa se folosesca de tine mai bine lipsa happy

| Andreeastrc explică:

In fine...Eu nu vreau sa ma impac cu el,vreau doar un mesaj prin care sa il ironizez putin. Cand ne-am certat i-am spus ca nu vreau sa ma culc cu el apoi sa ma trezesc ca imi da cu flit si el mi-a spus ca "pana nu risti, nu castigi". Cand o sa ii dau cadoul, vreau sa ii scriu ceva de genul "Ai grija cu cine risti, ca s-ar putea sa castigi altceva sau foloseste-le cu alta, daca cu mine nu ai avut ocazia "

| SemneDeViata a răspuns:

"Hai sa le folosim"

| Andreeastrc explică (pentru SemneDeViata):

Nu merge, eu nu vreau sa le foloseasca cu mine.

| GhostMD a răspuns:

Ignora-i ziua de nastere cred ca te-a uitat deja si cred ca si-a gasit alta fata