| AnonimaAnonima003 a întrebat:

Ookk..salutare TPU
Ce faceti? Am si eu o intrebare aiurita si vreau un sfat
Buunnn
Va anunt ca este lunga povestea, dar va rog sa cititi pana la sfarsit
Dau funda
Deci..asta s-a intamplat mai de mult, dar.a revenit acum problema
Ook ..pe mine m-a placut si ma place un baiat.mi-a cerut sa fiu cu el..eu il simpatizam si il simpatizez foarte mult..nu am putut sa ma supar pe el pentru asta,i am cerut sa nu strice prietenia asta buna,si a acceptat
I a povestit prietenului lui cel mai bun despre mine
Acest prieten al lui mi-a dat cerere de prietenie pe Facebook,si dupa un mesaj,in care mi-a pus cateva in trebari,dupa mi-a cerut sa ne intalnim
Eu l am refuzat, nu stiam nici cine e si nu ma las pacalita asa usor, si ..eu ma consider destul de serioasa
In fine
M am uitat la pozele lui mai inainte,era foarte, foarte dragut, dar ..nu am bagat in seama,am zis ca i un simplu baiat, dar a inceput sa mi dea mesaje mai des, si ..cum sa spun,imi parea apropiat, dar nu in alt sens, am inceput sa l cam plac
El mi-a spus ca are 17 ani..eu i am spus ca am 18..desi eu am mai putin, nu va ganditi ca 10, 11, dar refuz sa spun
Asaa.l am mintit pentru ca eu incepand sa l plac..la un moment dat devenisem cam obsedata si..am crezut ca daca ii spun ca am mai mult(varsta) o sa fie cat de cat sanse sa fiu cu el
...la un moment dat nu mi-a mai dat niciun mesaj, s-a cam distantat
L am uitat si
Eu am mai multi prieteni care s prieteni si cu el.mi era i teama sa nu ii fi spus cati ani am cu adevarat.
Stiiuuu sunaa prostescc
Eu..cam arat de 10 ani, asta imi e felul
Si..acum 2 zile, m-a vazut in oras (ma mir ca nu m-a uitat, pentru ca nu mai vorbisem de mult). asa cum arat..nu m-a privit ciudat,ba chiar dragut,a fost si putin mirat pentru ca nu ne am vazut niciodata fata in fata,dar nu mi-a vorbit,in schimb s-a cam tinut dupa mine,mi-a spus o prietena
Nu stiu.a fost aiurea
Asta stiu,si voua cred ca o sa vi se para aiurea, dar. dati mi un sfat
Vorbiti cu mine
Multumescc
App
Da, eu sunt fata

6 răspunsuri:
| Freya1 a răspuns:

Mie mi se pare ca acel baiat cauta atentie atat la tine cat si la altele.Nu e interesat doar de tine sau in special de tine mai pe direct nu-i pasa esti fata el baiat incearca nu merge cauta printre prietenele tale ceia ce e foarte dureros si rautacios.Varsta ta ar trebui sa o spui deoarece nu esti de 30 si de ani 40 sa te dai mai tanara (in cazul tau mai batrana) nu iti grabi ani ca iti va parea rau dupa aceia.Lasa baieti astea si asteapta ce este pentru tine

| WaterDrop a răspuns:

Ai auzit de karma? Tocmai te-a vizitat.

Sfat: Gandeste`te mai bine ce vrei de la viata.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca arati ca de 10, banuiesc ca ai maxim 13, deci e aiurea sa vrei o relatie cu un baiat de 17 ani.

| Xelon a răspuns:

Nu inteleg ce poate vedea unu´ de 17 ani la o fata care arata de 10 ani...

| Raniaa a răspuns:

Vorbeste cu el!

| nhhv a răspuns:

Eu zic să-i spui adevărul în primul rând și nu fii îngrijorată. Nu contează câți ani ai atâta timp cât ai o gândire cât de cât matură și nu, nu zic asta făcând referire la toate vârstele. Spune-i adevărul dacă vrei să vorbești în continuare cu el, pentru că tu dacă vei începe să-l placi mai mult și el la fel, vor exista niște probleme pe care unii nu le-ar accepta. Eu nu știu cum este tipul, însă pentru a evita o astfel de problemă, spune-i totul. Va fi bine, pisi, nu te îngrijora.