| anne1712 a întrebat:

Hei! Am si eu o problema. Parintii mei nu ma lasa la piscina deoarece le este frica ca ma inec (stiu cat de cat sa inot). Nu prea inteleg de ce nu ma lasa deoarece am libertate. Pot sa ies afara, in mall s.a.m.d Cum as putea sa o conving? imi trebuie argumente serioase.

8 răspunsuri:
| atn93 a răspuns:

Hey, sunt curios dacă între timp ai reusit sa mai mergi la piscina și dacă ai mai avansat cu inotul. Eu am invatat singur sa inot la 22 de ani, dupa ce nu am mai stat cu ai mei...

suntserios
| suntserios a răspuns:

Cum adica nu prea intelegi? ti ai raspuns singura "le este frica ca ma inec".

La mall nu te inneci

| anonim_4396 a răspuns (pentru suntserios):

laughing La mall se "usuca" buzunarul.laughing Cati sunt in piscina aia mai ales pe caldura asta, se gaseste vreun rom sa o salveze.

| OnuOnulică a răspuns:

Salut
Roagă pe cineva să vină cu tine ( de preferat un adult ) şi să vorbească cu mama ta şi să îi spună că o să aibă grijă el de tine.

| TeckTonik997 a răspuns:

Eu zic sa le ceri bani de un curs de inot si atunci sigur vor avea incredere sa te lase, problema e ca nu cumva faza cu inotul sa fie un pretex, ei de fapt sa fie ingrijorati de pericolele care sunt in acele stranduri (ex. pe strand la mine sunt multe cluburi in care gasesti si droguri)

| NakaTaka a răspuns:

Dovedeste ca te poti descurca si singur in unele situatii. Daca ai sub 10 ani trebuie sa intelegi ca o fac pentru binele tau, si te iubesc din suflet. Daca ai peste demonstreazale ca poti sa o faci si ca te descurci in asemenea situatii.

| adeluna a răspuns:

Eu una am pierdut un prieten foarte bun acum doi ani, care s-a innecat in mod stupid in Vama. E posibil ca parintii tai sa aiba o poveste despre care tu nu stii, sa fii pierdut la un momentdat pe cineva.
Si eu cred ca cea mai buna idee e sa mergi la un curs de inot, incearca asta.
P.S. Parintii tai stiu sa inoate? E usor sa te temi pentru copilul tau de care de care te temi tu insuti.

| An_Bogd_1980 a răspuns:

Explicai ca nu ai cum sa te ineci deoarece acolo la strand sunt salvamari si te vor salva asa ca nu exista nici un risc si ca sa o convingi ca nu o sa patesti nimic spune-i sa-ti cumpere o vesta sau un colac care sa te tina la suparata ( nu trebuie sa le foloesesti neaparat )