| anonim_4396 a întrebat:

Hei! Cine ma poate ajuta cum să-l conving pe tata sa divorțeze de mama? Mama vrea divorțul eu sunt de acord cu acest lucru pentru ca sunt niște probleme și m-am saturat de ele. Dar el nu vrea, începe cu amenințări. Ce să îi spun să-l conving?

9 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca el nu vrea nu prea vad cum ai putea sa-l convingi. Si nici nu este nevoie, daca mama ta vrea sa divorteze si are motive atunci poate cere divortul in instanta si o sa-l obtina, chiar daca tatal tau se opune.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Nu poti tu sa îi spui sa divorteze, adica in loc sa îi ajuti sa se impace tu ce faci îi desparti? Cel mai bine nu te mai băga tu ca poate ei se vor impăca si tu vei avea de suferit deoarece ai încercat sa i desparti, daca mama ta vrea divortul sa si angajeze un avocat sa o reprezinte nu tu. Tu esti un copil care nu trebuie sa i ti doresti destramarea familiei ci dimpotriva sa îi ajuti sa se impace nu sa bagi strîmbe.

| Andreea202 a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

Am încercat de atâtea ori să îi împac dar acum deja sau strâns prea multe și mama nu vrea sa mai accepte și nici eu. Decât sa se ajungă la alte lucruri mai rele prefer sa ii știu despărțit și liniștiți.

| Mosotti a răspuns:

Nu il poti convinge, tot ce gandeste el va face.

| Freya1 a răspuns:

Pur si simplu mama ta trebuie sa plece sau sa il scoata afara si sa depuna actele de divort.Ca vrea, ca nu vrea nu o poate nimeni obliga pe mama ta sa stea cu el.
Daca va ve-ti teme mereu de niște amenintari, ve-ti sta in continuare cu stres si teroare.

| Yuoia a răspuns:

Nu trebuie convins. Trebuie pus in fata faptului implinit. Mama deschide actiune de divort. Cu toate motivele si probele. Daca ameninta, iata probe in plus. Pot fi si martori la asta care sa o sustina pe mama.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sa stranga probe impotriva lui

| RealKing01 a răspuns:

Asta e a doua intrebare, o postezi din nou?