| Ev0ll a întrebat:

Hei!
De mult timp imi doresc sa ma inscriu la street dance... Insa parintii mei nu ma lasa. Ei spun ca mai intai trebuie sa ma ocup de scoala, ca este mai importamta,aici nu -i contrazic, dar cursurile de dans sunt doar de vara si e foarte putin probabil ca vor fii si in timpul scolii. Acum o saptamana am intrebat-o pe mama daca ma inscrie sia spus ca ma inscrie. Ieri am intrebat-o din nou cand ma va inscrie si mi-a spus ce am scris mai sus... Urasc scoala... Imi strica toate planurile. Si street dance-ul nu e ceva rau! Nu am cerut sa ma droghez sau sa ma prostituez, ci doar sa dansez. E visul meu si chiar imi doresc sa dansez street dance! Va rog ajutati-ma, cum ii pot convinge?!

2 răspunsuri:
| Blamely a răspuns:

Spune-i că vei practica asta doar pe durata verii şi nu îţi va afecta cu nimic situaţia şcolară.

Ba chiar încearcă să o convingi de avantajele pe care ţi le aduce dansul. Spre exemplu, te înalţi, te dezvolţi armonios, îţi formezi un corp frumos. O coordonare excelentă etc.

| adinaTPU a răspuns:

Street dance-ul este minunat! Eu m-am inscris la Stop and Dance si merg de doua ori pe saptamana, seara. Gasesti mai multe detalii pe http://stop-and-dance.ro/cursuri-street-dance.html Sunt cei mai buni. Ii spui mamei tale ca ai temele facute pana mergi la cursurile de dans si ca fiind martea si vinerea seara, nu te "incomodeaza" prea mult, ca e o forma de sport si claritate, e ca o pauza in care iti limpezesti mintea.