| Geanin a întrebat:

Hei! Deci ma simt foarte trist si singur. Am doar cativa prieteni.
Nimeni nu prea vorbeste cu mine chiar daca sunt genul good guy, care glumeste cu toata lumea si ii ajuta si incerc sa se faca placut. Doar ca nu toti ma plac pentru asta si doar vreo 7-8 persone de la mine din clasa. Toti ma vad tocilar ori tipul ala ciudat doar pentru ca eu port pantaloni stramti, bascheti si camasa. Eu sunt foarte vorbaret da nimeni nu imi da o sansa. Majoritata fetelor le plac tipii bad guy si eu nu pot fi asa pervers cum sunt unii. Eu ma fac de obicei cunoscut prin conversati cu alte persoane, prin glume si alte activitati. Ba pentru ca sunt ateu sau pentru ca ascult muzica pop-rock, indie sau rap. Nu stiu ce sa fac sa fiu mai obsevat. Va rog daca puteti sa ma ajutati cu un sfat.

12 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Fa-ti viata asa cum o vezi tu. Nu vei trai cu ei in casa si nici in viata.

| Geanin explică (pentru Salontanul):

Daca dai astfel de persoane peste tot si persoane cu care ma inteleg doar 1 la 1000. Cum? Nu pot sa stau singur ca un ciudat!

| Salontanul a răspuns (pentru Geanin):

Se poate. Fa-ti o viata buna, cu succese pe plan material si vor roi lingaii in jurul tau. Atunci sa nu-i mai bagi in seama.

| Geanin explică (pentru Salontanul):

Pai am deja o stare materiala destul de buna, bine parintii mei ca sunt minor. Dar eu find mai darnic asa toti ma iau de fraier, imi cer tot felul de lucruri, da-mi un pix, da-mi o pensula, da-mi un creion, da-mi tema... Si daca nu le dau incep sa zica ca sunt bulangiu ca nu le dau si imi umbla prin ghiozdan. Se vede cine e preieten si nu cei care imi cer tema imi cer frumos niciodata nu mi-au ublat prin ghiozdan sau sa ma faca asa fara nici un motiv, poare doar in gluma cand ne injuram asa la misto.

| clarck a răspuns (pentru Geanin):

Imi place descrierea ta big grin... sunt si eu genu de persoana vorbareata) Sunt predispusa mereu sa incep o discutie cu cineva interesant)Avem cam aceleasi gusturi la muzica)) Daca iti este interesant, astept mesaj) tongue

| vocea a răspuns:

Fii tu insati, doar tu poti sa te ajuti cei mai bine prietenii sunt trecatori putini raman alaturi si asta la greu, greu mai gasesti oamnei cu suflet

| AtateaConditii a răspuns:

Incearca sa fii mai deschis, dar doar daca iti place. Incearca sa nu mai a i prejudecati, restrictii la anumite persoane. Cand cineva te vede perfect nu are curajul sa intre in vorba cu tine temandu-se ca nu se ridica la asteptarile tale.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pe la varsta ta si eu ma simteam similar.
Pe atunci era tare in voga Harry Potter si ma refugiam lecturand cartile, vizionand filmele. M-a ajutat cel mai mult. Ideal pentru adolescenti.

Si sa-l citez pe Stephen King:

"Harry Potter is about confronting fears, finding inner strength and doing
what is right in the face of adversity. Twilight is about how important it
is to have a boyfriend."

| Lαrisα a răspuns:

Poate pentru ca te uiti cam mult la desene. laughing Ok, glumesc.hee hee
E aproape imposibil sa te placa toata lumea... eu cred ca si 7-8 persoane ar fi de ajuns sa te placa.winking Nu trebuie sa le faci pe plac tuturor. Apropo, in ce clasa esti? happy

| Geanin explică (pentru Lαrisα):

Sunt clasa a 8-a, da stiu trebuie sa ma preocupe examenul deja invat...
Si atata timp cat ma uit la desene care ma fac sa ma simt mai bine ma uit si la filme psihologice si thriller. Nu cum se uita toate pitipoancele de varsta mea care vad twilight si drag me to hell si apoi zic ca au vazut toate filmele horror posibile.

| UnDezaxat a răspuns:

Iesi afara. Da' in generatia voastra nu prea se mai poarta asta.

| Geanin explică (pentru UnDezaxat):

Ce vrei sa spui prin "Iesi afara"?