| ItsElla a întrebat:

Hei! Imi poate spune si mie cineva de ce un baiat incepe sa se poarte rece cu o fata dupa ce afla ca il place?

Răspuns Câştigător
| devilshelp a răspuns:

Si mie mi s-a intamplat. E una din doua:
a) Nu te place si nu prea mai e comod sa fie in jurul tau dupa ce a aflat
b) Te place si e prea timid sa recunoasca, asa ca se inchide in el
La mine din pacate a fost prima. Ia-te dupa semne. Daca il prinzi ca se uita la tine din cand in cand (nu interpreta gresit, am facut si asta laughing ), incearca sa se apropie de tine, chiar daca e destul spatiu (limbajul corpului ) etc. Succes!

1 răspuns:
| PsihologMariusIftimie a răspuns:

Suntem unici si mai multi baieti pot sa se comporte la fel, avand motive diferite. Cateva dintre motivele posibile: este stresat de altceva, si-a verificat farmecul personal si nu isi dorea mai mult, il sperie posibilitatea unei relatii, etc. Tine-l sub observatie si, eventual intreaba-l pe el acest lucru!