| Andreea1778 a întrebat:

Hei:* Prietena mea cea mai buna nu mai vorbește cu mine deloc, nici nu mai ma saluta fără motiv. Nu am supărat-o cu nimic, doar s-a îndepărtat de mine de la o vreme și dacă nu o băgăm eu în seama ea nu îmi scria. Acum este ceva timp și nu i-am scris nici eu nimic pentru ca vad ca ei nu ii pasa de mine și mă evita complet. Înainte eram cele mai bune prietene, chiar cele mai bune și nu înțeleg de ce se poarta asa, inainte vorbeam zilnic și am fost prietene mult timp. Îndată e ziua ei și atunci cred am sa îi scriu un mesaj pentru ca nu ar fi frumos sa nu îi scriu. Voi ce credeți, oare de ce nu mai vorbește cu mine dacă nu am supărat-o cu nimic?

10 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Eu spun sa o intrebi de ce se comporta asa cu tine si ce a suparat-o, pentru ca-i evidenta schimbarea si nu cunosti cauza.
Fa acest lucru, chiar maine!

| Mosotti a răspuns (pentru Violleta2022):

Dupa mine este inutil sa intrebe, ca daca nu a facut nimic, orice ar raspunde cealalta nu mai conteaza, trebuie sa nu mai aiba in cercul de prieteni asa ceva. Dar totusi da, sa intrebe macar de curiozitate.

| corbulalbrosu a răspuns:

La aceasta intrebare singura persoana care este in masura sa-ti ofere un raspuns cert si adevarat poate fi numai fosta ta prietena. Fiindca NU te consideri cu nimic vinovata fata de ea, ai putea sa o intrebi fara nicio retinere. Succes!

| Mosotti a răspuns:

De ce sa iti fie rusine sa intrebi? Dar nu e normal? Intreaba sa vedem ce motive are, dar ei nu i-a fost jena sa faca asa? De ce sa-ti fie jena sa intrebi ceva okey. Adica ne intrebi pe noi, si nu pe ea?

Te-a vb de rau cineva la ea, a vb urat de tine si ea a crezut, asa ca te evita, asta s-a intamplat. Deci trebuie sa intrebi sa clarificati lucrurile, altfel nu e bine deloc. A vb ori ca te-ai dat la gagicu ei, ca vrei sa te dai, sau ca ai facut nu stiu ce si altele. Asta daca nu ii place unui baiat de tine, pe care-l place ea, si s-a ofticat ca ala nu o vrea pe ea, mai e si varianta asta, daca nu, e aia care am zis-o eu.

In mod normal cand cineva vb rau de prietenul meu, eu vin si il intreb sa clarific cu el problema, nu dau curs la ce zice ala, si pana la urma nu ma int cum e si ce a facut cu altii, ma int cum e cu mine.

| Andreeush a răspuns:

Ai încercat să o întrebi de ce nu mai vorbește cu tine?

| Andreea1778 explică (pentru Andreeush):

M-a întrebat ea pana la urma de ce nu o bag in seama.

| Endoryus a răspuns:

Basini de 15 ani. Evita oamenii ca ea care nu au bun simt.

| GiorgianaGiorgi a răspuns:

Poate are nevoie de putin spatiu, cel mai bine ar fi dupa parerea mea sa o intrebi direct care este motivul pentru care se poarta asa prin comunicare se pot rezolva multe probleme asa ca sfatul meu este sa o intrebi direct fara sa insisti prea mult dar macar asa afli motivul.

| Andreea1778 explică (pentru GiorgianaGiorgi):

Ma simt ciudat sa o întreb

| GiorgianaGiorgi a răspuns (pentru Andreea1778):

Te cred dar merita incercat ca sa nu te mai consumi mai ales daca stii ca nu ai gresit cu nimic.