| Anamaria6384 a întrebat:

aseara prietenul meu s-a suparat ca i-am dat cu seen la un mesaj(dar fără sa vreau ) și mi-a spus ca după sa nu ma Mir de ce nu mai vorbeste dacă ii văd mesajul și nu răspund.mi am cerut scuze și am văzut ca tot intra dar nu îmi vedea mesajele nici cu seen nu îmi dadea, după care eu i am spus ca eu mereu vorbeam cu el chiar dacă uneori îmi spunea chestii dure și nici atunci deși intra nu citea mesajul.La îndemnul unei prietene l-am blocat. oare mai sunt șanse sa ma mai caute? Sau aveți idee cum as putea relua legătura? sau el nu mai vrea și de aceea sa agățat de cel mai mic motiv? stiu ca am făcut o mica greseala ca l-am blocat ca in viata lucurile nu se rezolva printr-un "Block "

Răspuns Câştigător
| Adry05 a răspuns:

Deblocheaza-l acum si scrie-i. Cu cat il lasi mai mult cu atat se supara mai rau si o sa fie mai greu sa-l impaci.

9 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Imatura rau faza cu block-ul aici. Dar si el a fost imatur sa se supere chiar in halul asta. Tu trebuia sa continui sa-i scrii, el asta astepta.

| Anamaria6384 explică (pentru Adry05):

Dacă l as debloca peste câteva zile și i as spune "la mulți ani"pentru ca e ziua lui ..as mai rezolva ceva?

| Anamaria6384 explică (pentru Adry05):

Pai ma gândesc ca dacă mai voia sa fie cu mie ma caută pana acum. poate are pe altineva nu? De ma lăsat

| Adry05 a răspuns (pentru Anamaria6384):

Esti exagerata deja. Nici eu nu te-as cauta daca as fi baiat si mi-ai da block.

| Adry05 a răspuns (pentru Anamaria6384):

Deblocheaza-l acum si scrie-i. Cu cat il lasi mai mult cu atat se supara mai rau si o sa fie mai greu sa-l impaci.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Aveti 10 ani sau de unde cretinatatile astea?

| Anamaria6384 explică (pentru suntserios):

Ce vrei sa spui mai exact?

| suntserios a răspuns (pentru Anamaria6384):

Ce altceva sa zic, decat ca poveste aia suna a doi copii de 10 ani care s au suparat pe Facebook

| Anamaria6384 explică (pentru suntserios):

Pai probabil vrea sa ma lase și de aceea face așa.

| DiyanAndorea a răspuns:

Ah, cunosc si eu o fata care a patit acelasi lucru si mai tarziu baiatul ala a inceput sa reia legatura cu ea. Este frustrant sa iti dea cineva seen, dar daca persoana respectiva iti explica dupa situatia, ar fi de prost gust sa te comporti asa copilareste. Pare cam razbunator asa din fire laughing
Block ul acela probabil l-a enervat si mai tare, dar stai linistita. Iubirea nu se dilueaza de la un block. Se spune ca daca nu ai avut pe cineva la block niciodata, nu l-ai iubit cu adevarat. laughing)
Ideea este ca daca ti-ai cerut scuze ca ai dat seen (fara sa stii ca ai facut acest lucru) ar trebui sa inteleaga. Daca se comporta urat de acum incolo si nu mai vorbeste cu tine ca inainte, inseamna ca a fost un pretext ca sa va despartiti. Imi pare rau ca treci prin lucrurile astea care din exterior par inofensive, dar sunt sigura ca te streseaza mult.
Nu te mai agita atat de mult. O dragoste neechilibrata, nu se poate numi iubire adevarata. Nu il poti tine cu forta. Daca va intelege, inseamna ca te iubeste, iar daca nu, inseamna ca incearca sa treaca de un alt capitol...
Sper ca te-am ajutat in clarificarea situatiei ca in altceva sigur nu laughing O zi buna si bafta!