| Anya_5588 a întrebat:

Hei salut am o întrebare si eu sper sa ma ajutati. Vreau ca mama si tata sa îmi faca o sora sau un frate cum sa îi conving. Dau fundita. Vreau raspunsuri frumoase.

Răspuns Câştigător
| ovidiuionita a răspuns:

Salut.
Spune-le direct, pur si simplu.
Explica-le de ce vrei o surioara sau un fratior si vor intelege.

O zi buna.

6 răspunsuri:
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

De ce are Legiuitoarea stupid pentru un răspuns bun?
În vremurile astea este chiar contrarecomandat să faci un copil, mai ales când ai deja unul.
Eşti tu în stare să munceşti ca să susţii încă un membru al familiei? Dacă nu, ia şi vezi-ţi de treabă!
Tu nu primeşti drept de vot în aceste decizii care aparţin exclusiv părinţilor.

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Poftim?
De crezi că este ceva la comandă? Copii trebuie să asculte de părinți și nu invers.
Cu ce îl cresc, oare numai să ai tu un frate sau o soră rezolvă problema? Un copil este o responsabilitate până la moarte. Nu încerca să convingi cu ceva care nu are cătare!
Pa, pa.

| opierdevara a răspuns:

Pur si simplu vb cu ei

| bubu19 a răspuns:

Hei buna! parerea mea e ca trebuie sa discuti cu ei si sa le spui ca te-ai simti mai bine cu o sora sau un frate langa tine.acum depinde si de varsta ta ca e nasol sa ai un frate/sora mai mica cu 15-20 de ani decat tine.eu sunt tot singura si e naspa! sper ca ti-am fost de ajutor!tonguetonguetongue

| Amalia_1295 a răspuns:

Roagai sau spune-le.

| mihaelabukian a răspuns:

Draga anya, sunt multe probleme la care trebuie sa gaseasca raspunsuri parintii tai! poate sunt prea ocupati, sau nu mai pot face fata la inca un copil! sau poate se considera prea "batrani" pentru asta! oricum ar fi, esti o norocoasa cu 2 parinti ce te iubesc! mutumeste-te cu asta! cand te vei marita, vei avea grija sa faci 2 copii! in felul asta iti vei implini visul!