| whatthef a întrebat:

Buna TPU.

Cineva spune ca daca mai am un frate facut cu alt tata nu e vitreg e normal.

Dar daca e facut cu o alta mama e vitreg laughing

A zis sa caut pe internet pentru ca ea isi sustine afirmatiile.

Apropo. cand am intrebat de ce e facut cu un alt tata si totusi trebuie considerat frate/sora normala a raspuns pentru ca mama sa ************* cu alt om

Vreau mai multe raspunsuri

In mod normal exista fratii vitregi de mama sau vitregi de tata.
Sunteti de acord cu mine?

Mersi

3 răspunsuri:
| onasis1961 a răspuns:

Oricare copil, care nu are aceiasi parinti este vitreg cu ceilalti

| etudor a răspuns:

SI-ntr-un caz si-n altul, tot vitregi se numesc.

| JASMYNA88 a răspuns:

Vitreg iti e daca difera oricare din cei 2 parinti! acum sa vorbim din punct de vedere al reproducerii...amandoi parinti "cotizeaza" egal la producerea kinderului. adica tatal cu spermatozoidul si mama cu ovulul. deci oricare daca difera e vitreg cu tine, pentru ca nu aveti aceleasi genehappy