| Yssy12 a întrebat:

Am si eu o problema... Vineri, sora mea s-a nascut ( eu am 12 ani ) si azi s-a externat si nu stiu cum sa ma obisnuiesc cu ideea sunt epuizata si cand vad asa. Ma apuca plansul, ajutati-ma va rog

6 răspunsuri:
| SkyPilot a răspuns:

Sora cea mica este un motiv de bucurie. Este si cea mai frumoasa papusica pe care ai avut-o vreodata. Ajuta-ti mama sa o ingrijeasca!

| Felys a răspuns:

Eu te inteleg,nu vei mai fi centrul atentiei,plus ca vei fi nevoita sa suporti plansul celei mici la orice ora,dar asta va trece si din momentul cand cea mica creste putin si va incepe sa mearga sa vorbeasca, o vei iubii foarte tare si din instinct vei avea grija sa nu pateasca ceva, in timp vei realiza cat de frumos este sa ai o sora si cat de draga iti va devenii, doar la inceput va fi putin mai greu, apoi toata viata sora iti va fi ruda cea mai apropiata cand parintii vostrii vor trece in nefiinta

| 116111 TelefonulCopilului a răspuns:

Buna,

Hai sa stam de vorba. Vrem sa te ajutam sa-ti fie mai bine.
Poti primi ajutor specializat in mod gratuit.
Asociatia Telefonul Copilului poate fi partenerul tau de discutii sau poate fi prietenul tau atunci cand te confrunti cu o problema. Confidentialitatea este cuvantul cheie in relatia ta cu serviciul Telefonul Copilului, oferit de organizatia noastra.
Apelul catre 116 111 este gratuit din retelele Telekom, de luni pana duminica, in intervalul orar 08.00 – 00.00. Mai multe poti afla si la: http://www.telefonulcopilului.ro/intrebari-frecvente
Pentru ca problemele cu care te confrunti reprezinta subiecte delicate si te-ai putea simti in largul tau mai degraba in mediul online, te indrumam sa ne transmiti mesajul tau la telefonulcopilului@telefonulcopilului.ro

Asteptam sa te ajutam!

| bumtzbumtz a răspuns:

Am si eu un frate si el e cel mai bun lucru care mi s-a intamplat.Stiu ca mereu ma voi putea baza pe el cand voi avea nevoie."Fratii care se iubesc dusmanii ii ocolesc".hee hee

| nouatigaraelectronica a răspuns:

Draga Yssy. Inteleg ca intri in panica dar trebuie sa te bucuri. Ai pe cineva de care o sa ai grija mereu si ai sa vezi ca este chiar un lucru pozitiv. Poate nu ma crezi dar in scurt timp o sa vezi ca o sa fie bine si o sa iti placa happy

| Sunshine23 a răspuns:

Eu zic ca faza prin care treci este o prostie. Ar trebui sa te bucuri! Altii isi doresc un frate sau o sora si tu care ai primit o sora ar trebui sa te bucuri! O sa creasca, o sa cresti si tu si veti deveni bune prietene, ca doar sunteti fete, si va veti intelege. O sa vezi ce bine e sa ai cu cine rade noaptea cand nu vei putea dormi.