| Alicaaaa1997 a întrebat:

Hei, TPU! Am un copil de 2 ani dintr-o relație anterioară şi de o jumătate de an vorbesc cu cineva. Până acum am crezut că e o relație serioasă, se comportă foarte bine cu mine şi mi-a cunoscut şi copilul. Insă atunci când i-am propus să îmi cunoască părinții mi-a spus că nu asta leagă o relație. Țin mult să-mi cunoască părinții pentru că ei mă ajută cu copilul şi s-ar supăra dacă aş avea o relație pe ascuns. El are 27 de ani şi până acum a avut relații de 2-3 luni, aşa că am considerat că nu "ştie" cum e o relație serioasă. Voi ce credeți de comportamentul lui?

6 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Are dreptate, eu un locul lui nu as sta cu una sa-i cresc copilul doar ca am parte de sex

| Alicaaaa1997 explică (pentru RAY):

Păi l-am pus eu să îmi crească copilul? Faptul că vreau să îmi cunoască familie nu înseamnă că trebuie să mă ia de nevastă, înseamnă că aşa aş putea petrece mai mult timp cu el.

| Violleta2022 a răspuns:

Eu cred ca nu-i genuld e barbat care-si doreste relatii serioase si de lunga durata, probabil ii este frica sa nu "fie legat" sau obligat sa se casatoreasca, probabil te vrea doar sex, dar fara nici o obligatia fata de tine sau copilul tau. Evident, in cazul asta nu are de ce sa-ti cunoasca parintii, dimpotriva.

Parerea mea este ca, nu-i genul de om cu care sa-ti petreci restul vietii, mai ales ca ai un copil al altuia.

| alin131 a răspuns:

Ai grija de copilul tau, cand va fi ceva serios ca si relatie cu un barbat o sa simti si nu o sa mai ai dubii.

| LadyDee89 a răspuns:

Nu ca nu stie ce e aia relatie serioasa, nu isi doreste una! parerea mea e sa nu te bazezi prea mult pe el, vrea doar sa se distreze! o relatie serioasa vine cu bune si cu rele, nu ca nu vrea sa iti cunoasca parintii... duca-se din partea mea sad

| mermaid01 a răspuns:

Pai,probabil vede intalnirea cu parintii ca un certificat care sa-i declare oficial responsabilitatile fata de tine si copilul tau.Nu ma indoiesc ca te place.Dar,cred ca stii si tu ca asta nu-i de ajuns pentru ceea ce consideri tu a fi o,,relatie serioasa''.Nu spun ca conceptia ta asupra sintagmei de,,relatie serioasa''e gresita,oricare ar fi ea,ci ca tu cand te uiti la el cauti instinctiv pe cineva care sa-ti poate fi iubit,tata pentru copil,si viitor stalp al familiei,pe cand el,cand se uita la tine,vede,probabil, o femeie frumoasa, interesanta, dulce, diferita de majoritatea fetelor din jurul lui.Cand esti cu el ce simti? Simti ca langa el ti-e locul in momentul ala, sau mintea iti fuge in alta parte? Te temi ca parintii tai or sa se supere, deci te simti obligata sa ii informezi, nu? Adica, nu vrei sa va intalniti pentru ca ti se pare ca a venit momentul ci pentru ca vrei sa scapi de povara in care trebuie sa tii relatia asta ascunsa.Cred ca e o problema in atitudinea ta in relatia cu parintii.Nu uita ca acela e copilul tau,iar ei doar te ajuta,in masura in care consideri tu,nu-i asa? Sau,ti se pare ca e mai mult copilul lor decat al tau? Cred ca iti lipseste simtul independentei, si ar trebui sa ai grija de problema asta in primul rand, pentru ca, din cate vezi, te afecteaza mult.Ne intrebi ce credem despre comportamentul lui.Esti nesigura pe iubirea lui? Nu stii daca merita sa mai pastrezi relatia asta? Tu de ce crezi ca sta cu tine? Cred ca tu stii cel mai bine.Intreaba-l ce crede el ca leaga o relatie, si la ce se refera prin,, a lega'' o relatie.