| Andreea52 a întrebat:

De fiecare data, pentru fiecare situatie am gasit cate o explicatie... pentru fiecare prieten care mi-a cerut ajutorul, am avut un sfat de oferit, insa pentru ce mi se intampla mie acum, situatia ma depaseste. Am fost, daca pot spune asa, cu un tip 2 saptamani, in ianuarie. Ok, toate bune si frumoase, pana cand, intamplator am vazut ca s-a impacat cu fosta. Am trecut peste asta, desi m-am simtit destul de ranita, cred ca orgoliul meu a avut cel mai mult de suferit deoarece el a plecat, asa, fara nici o explicatie. Dupa un timp l-am cautat eu (l-am intrebat doar ce face, dintr-o prostie, pe facebook). Am inceput sa iesim iar si chiar a fost cu mine un week-end acasa, la parintii mei, desi el era incontinuare implicat in acea relatie. Am acceptat sa fim prieteni cu beneficii, dar pentru scurt timp deoarece simteam ca incep sa ma atasez si ar fi iesit urat, nu suportam gandul ca atunci cand nu e cu mine, e cu cealalta. Am renuntat si la asta. Momentan lucram in aceeasi incapere, ne vedem doar la munca, iar atunci cand nu sunt, ii intreaba pe prietenii mei de mine. Cand sunt la munca in fiecare pauza vine si sta cu mine, ma tot intreaba daca nu mi-am gasit pe altcineva, cu cine ies seara, cu cine stau cand sunt singura si tot asa. Mereu imi face complimente. Tin sa mentionez ca nu vorbim decat la munca... nu mai comunicam la telefon sau pe facebook. Vineri, i-am zis din prostie, ca raman singura acasa si mi-a zis ca ar vrea sa vina la mine, insa n-a mai dat nici un semn, cu toate ca eu i-am zis ca poate veni. Eu nu stiu ce sa cred, azi imi lasa impresia ca ma vrea, maine ma face sa cred ca de fapt doar se joaca cu mine. Acum trebuie sa recunosc si eu, ca desi il vad zi de zi, tot imi este dor de el, e dorul ala, mai bine zis, nevoia aia de a-l avea, sa stiu ca e cu mine ca nu e al alteia. Nu ii arat asta pentru ca n-as vrea sa vada ca am o slabiciune pentru el. Ma gandesc ca poate e si greselea mea, ca nu ii arat cum il vad eu de fapt, desi i-am batut cateva apropouri cum ca as tine la el, oarecum. happy
Intrebarea care ma tot macina e : "Ce vrea de fapt de la mine?" Oricat as incerca, nu ii pot gasi un raspuns happy

9 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

E simplu: sex fara obligatii. Tu te-ai dovedit disponibila si sa stii ca este greu sa gasesti o femeie dispusa la sex gratis, care sa nu vrea absolut nimic, sa accepte ca tu ai o alta viata, ca ea este doar un obiect de produs placeri. In general, amantele au prostul obicei de a veni la un moemnt dat cu pretentii: bani, bijuterii, atentie, incercari de a strica relatia oficiala, etc. El spera ca tu vei reveni la situatia in care isi satisfacea nevoile fizice cu tine si isi pastra in rest relatia cealalta, oficiala, fara riscuri si pericole. Este treaba ta daca accepti asta sau daca vrei mai mult. Dar daca vrei mai mult, va trebui sa gasesti un alt barbat, fiidnca acesta nu iti av oferi niciodata respect.

| Adry05 a răspuns:

Probabil n-a mai venit pentru ca n-ai mai facut invitatia si a 2-a oara si o fi crezut ca ai dat raspunsul respectiv sa nu se simta prost. Incearca sa iei legatura cu el si-n afara locului de munca, pe retele de socializare sau chiar sa-l chemi odata dupa terminarea programului sa beti sau sa manancati ceva impreuna. O poti spune intr-un mod prietenesc ca atunci sa nu ai de ce sa te simti rusinata, se practica astfel de obiceiuri.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Trebuia sa-ti pui intrebarea "ce vrei tu de la el?".Cum sa treci peste toate cand stii bine ca este cu alta? Il mai chemi si acasa? El nu te vrea (se vede clar). Ce vrei sa-i faci? Cauta-ti pe altul!

| Lawliet14 a răspuns:

Am citit "prieteni cu beneficii", deci n-am mai continuat! Iti meriti oricare soarta ar fi ea.

| pufulescu a răspuns:

Te-a mirosit ca tii la el si incearca sa profite, pur si simplu sa faca sex ocazional cu tine.

| writtennnns72 a răspuns:

Am fost şi eu exact în această situaţie.Dar la prima parte cu prietenii tot la fel, cei buni pică de proşti mereu! Să nu regreţi niciodată că eşti un om bun la suflet, răi pot fi toţi, dar buni nu prea. Din câte observ eşti o persoană sufletistă, genul acesta de persoane suferă cel mai mult. Ai respectul meu că te dedici unei relaţii, dar este în acelaşi timp o mare greşeală. În lumea asta există 1000 de oameni, de ce să te gândeşti doar la unul care doar te vrea în unele clipe şi nu mereu? Dacă te plăcea cu adevărat nu mai avea nevoie de o a doua fată, înţelegi? Tu eşti o fată minunată prin felul tău de a fi, fiecare fată e diferită. Poate că el încearcă să-şi dea seama la care ţine mai mult, iar dacă a vrut prietenie cu beneficii să aveţi şi el era cu acea fată nu cred că o plăcea destul de mult. Joacă la două capete, dacă te răneşte eu nu îţi recomand să îl răneşti, dar îţi spun să ignori sau să îl uiţi. este 'răul care îţi face bine' dar cât o să mai dureze acest joc? Mai sunteţi la vârsta pentru copilării? Nu este un băiat serios, nu ai nevoie de un copil lângă tine. Ce vrea de la tine? Vrea ce vor toţi băieţii. Atenţia ta şi să observe că eşti topită după el şi că în orice situaţie tu îl accepţi. Baftă în continuare! Acum tu eşti responsabilă de ce vei face mai târziu, dar în primul rând gândeşte-te la fericirea ta!
Te pup.

| writtennnns72 a răspuns (pentru writtennnns72):

Prin '1000 de oameni' nu mă refeream că doar atâţia există, greşeala mea.

| Andreea52 explică (pentru writtennnns72):

Da, ai dreptate. Sunt acel gen de persoana care sufera, pune suflet cand e constienta ca nu ar trebui sa faca asta. Chestia e ca nu actuala lu prietena a fost o a doua persoan pentru el, ci eu am fost acea "a doua". Can am vorbit prima data, era cu acea fata, apoi s-au despartit si s-a intors din nou la ea. El zice ca sta cu ea din mila, nu prea cred asta, cred ca e altceva la mijloc, iubire sigur nu e, pentru ca daca ar fi fost pe mine sigur nu m-ar fi cautat. Mersi pentru raspuns! :*

| writtennnns72 a răspuns (pentru Andreea52):

N-ai pentru ce!:*