| Deea737 a întrebat:

Hey! happy Sora mea mai mica de 13 ani a avut un cosmar care nu-i da pace. din cate a zis incepe asa : Era in camera ei si se juca cu o lanterna ( dar nu aparea o umbra normala ci se vedea ca intr-o oglinda, doar ca se vedea gri ) dar umbra nu facea e face ea, si a vrut sa plece din camera, dar s-a oprit s-a uitat inspre umbra si i-a spus ca nu ii este frica de ea, apoi s-a trezit. Dupa s-a culcat la loc si era intr-o masina cu un om si mai era o alta masina, dar cu o femeie in spate si ea era neagra, au facut accident, apoi iar s.a trezit. Si a mai avut o data visul ala cu masina, dar a avut o femeie langa ea care incerca sa deseneze femeia aia, si cand a vrut sa se uite la desen s-a trezit. Acum doarme numai cu mine pt ca ii e frica. ce pot sa fac ca sa nu-i maimai fie frica?

Răspuns Câştigător
| վፀiፀፀ a răspuns:

Probabil i-a ramas o amintire de la filme horror in minte, tuturor li se intampla. Inainte de culcare stai cu ea putin si da-i la desene si spune-i ca aceste cosmaruri apar in mintea ei pentru ca se gandeste, daca se gandeste la ceva frumos o sa ii treaca.

2 răspunsuri:
| FemeiaPisică a răspuns:

Nu ţi-a spus care este cauza acestor coşmaruri? A speriat-o ceva sau cineva sau a rămas cu ceva pe suflet din cauza unui eveniment.
Noaptea îi aprinzi televizorul şi laşi pe un canal cu desene animate, dar nu dai sonorul prea tare ca să poată adormi. Merge această soluţie, aşa nu este întuneric în cameră şi nu are impresia că este ceva lângă ea ca să se sperie.

| ?ogl? a răspuns:

Foarte simplu.Pui o lanternă sau ceva luminos pe noptieră și se ve simți mai în siguranță.
Toți copiii au coșmaruri...