| Kidddda a întrebat:

Voua vi s-a intamplat ca in familie tata sa o loveasca pe mama? Voi cum ati reactionat? Scuze pentru categorie, dau funda.

Răspuns Câştigător
| DaniAdrian a răspuns:

Da se pare ca inca ma-i exista astfel de specimene care sa cred capu familiei si ca pot face ce vor din femeia lor. Am asistat la astfel de chestii inca de cand eram mic si atunci nu puteam face multe, dar acum ca am crescut si pot lua singur o decizie, i-am spus sa nu ma-i dea in mama pentru ca ea este egalul lui si ca la fel ca ea si el putea sa fie in locu ei, iar ea sa-l fi batut in ultimu hal. Pana la urma ar trebui sa vorbesti cu el iar daca nu intelege fa-o pe mama ta sa inteleaga ca decat sa stea toata viata langa un om violent mai bine se desparte de el, aici el sa-r putea sa realizeze unde a gresit si sa nu mai faca asa ceva, dar daca continua tot asa cel mai bine ar fi ca mama ta sa se desparta de el.

7 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

I-am despartit.

| Kidddda explică (pentru mgtow):

Bine,si eu i-am despartit, dar nu credeam ca tata ar fi in stare sa faca asa ceva. straight face Toata ziua ma gandesc la asta..toata noaptea am stat treaza ca imi era frica sa nu o loveasca iar. Dar tata e un om bun, nu bea si niciodata nu ne-a batut, pe mine si pe fratii mei. Nu stiu ce e cu el. Mi-e frica ca o sa divorteze. sad

| mona a răspuns:

Se mai intampla asta si in alte familii, mai demult si in familia mea se intamplau astfel de scandaluri si am ajuns la concluzia ca, copii nu ar trebui sa se bage in discutile parintilor

| AtateaConditii a răspuns:

La mine era invers, mama il lovea pe tata, i-am spus doar sa inceteze si sa nu mai fie asa repulsiva.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cum ar trebui sa reactionezi la o scena d-asta? Ii desparti! Nici sa ii auzi cum se cearta si tu sa stai la o parte de parca nimic nu s-ar intampla nu poti, dar nici sa te bagi prea tare in treburile lor.

| Consumptive a răspuns:

Da, am patit, dar eram mai mica(daca nu ma insel cred ca aveam 10 ani sau cam asa), i-a dat o palma de fata cu toti prietenii mei de fata.sad
Apoi am mai asistat la doua incidente, desi dupa ce parintii mei au divortat(pe cand aveam 11 ani) am aflat de la mama ca ii punea si mana in gat cand il intreba de exemplu de ce nu a venit seara respectiva acasa sau de ce nu a anuntat-o.Atunci nu am reusit sa fac nimic si din fericire totul s-a terminat doar cu un divort, iar acum totul este in regula.
Ce parere am? Groaznica, ca orice om ce a asistat la asa ceva.Un om instabil care nu stie cum sa se apere recurge la violenta impotriva unei alte persoane mai slabe din punct de vedere fizic, dand dovada de slabiciune psihica.
Daca esti inferior fizic lui iti dai seama ca nu ai cum sa reactionezi, cine stie cum isi varsa nervii pe tine.In schimb, daca ai putere fizica si ii poti desparti, poti incerca.
Iar in legatura cu divortul daca se ajunge in acel stadiu, crede-ma ca e mult mai bine sa divorteze si sa isi vada fiecare de viata lui.Numai gandeste-te ce ar insemna ca mama ta sa ramana cu el numai de dragul de a nu renunta la familie...ar insemna sa ai parte de scene ca alea mai tot timpul.
Totusi tu nu prea ai ce sa faci, poate poti incerca sa porti o discutie cu fiecare in parte, nu strica.

| maridulcik a răspuns:

Da,o singura data dar parerea mea este ca trebuie sa ii lasi pe ei sa isi rezolve problemele dar totusi ar trebui sa vb cu mama ta si sa luati impreuna o decizie...sad imi pare rau pentru tine te :* poate iti va fi de ajutor happy