| iuliamo a întrebat:

Cum sa fac sa... o conving pe mama si pe tata sa nu mai fumeze? scuze de categorie

Răspuns Câştigător
| ELLSSA a răspuns:

Cum?
Nici eu nu stiu cum sa ii fac pe cei dragi mie sa nu mai fumezesad
Si imi pare atat de rau ca nu am acea putere de convingere...

4 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Spune-le sa-si cumpere cate o tigare electronica care-i scuteste cel putin de gudronul care se depune pe alveolele pulmonare --- investitia in tigare ii costa mai putin decat numarul de pachete de tigari pe o luna --- cu tigarea electronica pot "dezvata "organismul de dependenta de nicotina trecand treptat de la nicotina " hight " la nicotina "low" si apoi la nicotina "0 " --- pot fuma in birou, in casa si in alte locuri unde nu este permis a se fuma caci, tigarea electronica nu produce acel fum inecacios de tigare.

| Nicole a răspuns:

Buna.
Spune-le ca te deranjeaza faptul ca ei sunt fumatori si fumand nu se imbolnavesc dor ei de diferite toxine si fel de feluri de boli dar te inbolnavesti si tu (copilul lor)!
Cauta ceva informatii si niste filmulete la ce aduce fumatul.
Mult succes si sanatate.
Numai bine, pa pa.

| raulneamt a răspuns:

La mine a mers sper sa mearga si la tine daca incerci: la mine tata fuma si nu mai suportam asa ca intr-o zi m-am dus in fata lui si i-am zis:lasate sau ma apuc si eu. el nu ma crezut dar nici eu nu vroiam asa ca m-am imbolnavit si el de frica s-a lasat pentru ca l-am avertizatlaughing

| JustThat a răspuns:

Citeste pe net si informeaza'te de toate efectele negative si spune'le si lor
Eu i'am spus mamei inclusiv si chestia cu " tigara ia 8 minute din viata " si sa stii ca a dat rezultate ca mama fumeaza mult mai putin happy

bafta happy