| Denisa987 a întrebat:

Hei. Vreau să vă spun. îmi place de un tip care e cu mine in scoala cu un an mai mare. Eu nu prea vorbesc cu el ( pe facebook ), şi dacă aş vorbi nu ştiu ce să ii spun. Ieri am vorbit cu el ca a fost o faza la scoala si l-am intrebat de acea fază.
Intrebarea e : Cand vorbesc cu el, sa spunem as vorbi azi pe facebook. ar fi ceva de genul : "Ce faci? - Bine, tu? - Bine." Si nu stiu ce sa ii mai spun! Iar. ei nici el nu spune nimic. ce sa ii mai spun, dar sa nu par penibila sau disperata dupa el. Ce muzica asculta sau faze din acestea nu mi se par tocmai o alegere buna, pentru ca va crede ca sunt disperata dupa el si obsedata. Pararea mea :3. Va rog spuneti-mi si cum sa fac sa vada ca il plac. :d.

Multumesc :*

4 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| DeehhCarla a răspuns:

Tu :buna, ma gandeam daca in pauza poti ramane sa ma ajuti cu ceva
El: cum ar fi?
Tu : o sa iti spun acolo
El: ok, o sa vin
ajungi la pauza propiu-zisa iei un suc ceai ce vrei tu si ii spui doar ca iti face placere daca din cand in cand socializati

| cristinahock a răspuns:

Ai putea sa nu mai fii asa disperata in primul rand. daca esti nebuna dupa el incearca sa arati ca nu te prea intereseaza ca poate asa te va vrea.ca sa te bage in seama fa o ciocnire ''accidentala'' pe coridorul scolii. daca ai numarul lui trimite-i uneori mesaje ''cf?''. singura ocazie de a sta mai mult cu el ar fi sa stii programul lui si sa va tot intalniti si legat de intrebarea ta vorbeste cu el despre ceva haios sau o melodie nou aparuta sau ceva ce il intereseaza. fundita?

| Denisa987 explică (pentru cristinahock):

Faza cu ciocnirea sună bine blushing.