| Ktc_Andrei_1997 a întrebat:

Heii! Am 18 ani şi am o relaţie cu o fată de doar 14 ani... prietenii spun că ne potrivim, mama fetei mă acceptă, dar eu am o stare mai ciudată cum că ea e o copilă şi nu vreau să-i stric copilăria sad... tin la ea foarte mult şi nu vreau să o supăr cu ceva! Ce aşi putea face? Să continui relaţia sau să fac o pauză?

16 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Este prea mica. Poti intra la corupere de minori daca este mai mult decat o prietenie nevinovata.Parerea mea este sa mai astepti daca intr-adevar tii la ea.

| RAY a răspuns:

E o copila Andrei ai o varsta matura vrei sa ajungi la puscarie? hai daca avea 16 dar 14 e o copila, parinti ei n-am cuvinte, stapanesti hormoni aia si cautati una macar de 16 ani sau asteapta dupa ea 2, 3 ani, sti cat de usor poti ajunge la puscarie te-ai gandit la asta? esti pedofil mie mi-ar fi rusine sa privesc o copila ca fiind iubita mea, chiar nu ai ratiune in cap esti ca calu inainte fara gandire, maturizeazate ai o varsta

| Satango a răspuns (pentru RAY):

Aoleo! Sunt doar 4 ani diferenţă. În plus, nu ştii cum arată, cum gândeşte. Vârsta le face pe toate? Mă amuzi.

| Satango a răspuns (pentru RAY):

Boy, cum gândeşte, cum arată? Dacă nu-ţi plăcea din aceste puncte de vedere, sunt sigură că nu erai împreună acum cu ea. Între mama şi tatăl meu sunt 17 ani diferenţă. Cu ce ai putea să-i strici copilăria? Copil eşti şi tu.

| Radu284 a răspuns:

Daca nu vrei sa-i "strici copilaria", atunci desparte-te de ea. In mod sigur ca tu stii mai bine decat ea ce vrea, ca esti mai mare, nu? (asta e sarcasm, apropo).

| raluk27 a răspuns:

Lasa vrajeala. Nu o placi suficient.
Ah, lasa si vrajeala cu "sa fac pauza".
Desparte-te de ea si gata. Nu ii mai da iluzii aiurea.

| Deaad a răspuns:

Gaseste-ti una de vârsta ta, dudă.

| kandaraki a răspuns:

Pai cu ce sa o superi? prin faptul ca esti cu ea? daca va intelegeti bine, atunci care e problema? ca vei dori sex la un moment dat? atunci da - va fi corupere! daca vei astepta, ceea ce e putin probabil, esti baiat, atunci vei fi cu ea mult timp!

| Coloringthevoid a răspuns:

Cand tu o sa ai 22 si ea 18 nu o sa ti se para mare lucru.Eu zic ca ar trebui sa astepti pana mai creste. Daca nu poti sa cauti pe altcineva.Desi nu cred ca ti-ar fi asa de usor.

| FABULOSUL6000 a răspuns (pentru Coloringthevoid):

Realy? 7 ani de laba in speranta ca aia nu isi va schimba orizontul si o va face cu el cand o sa fie majora? Nici tu nu te crezi pe tine si e clar ca ai vazut prea multe telenovele!

| Coloringthevoid a răspuns (pentru FABULOSUL6000):

4 ani*.Si in rest ce face e treaba lui.

| FABULOSUL6000 a răspuns (pentru Coloringthevoid):

Da,corect.Eu nu vad cum o sa stea dupa ea, dar daca reuseste este de o rabdare fantastica.Mai este o solutia, sa o iubeasca pe ea cu sufletul, si pe oricare alta cu p1la,macar pana face ea 18 anisori.

| Denisa_Alexandra_2001 a răspuns:

Hai ma.
Nu e asa mare diferenta. Dragul meu, daca chiar ti la ea nu te desparte de ea o sa aiba de suferit
Si sa ii strici copilaria? laughing Nu stiu ce sa zic ai 18 ani sigur ai alte ganduri.
Dar daca e vorba de imbratisari-saruturi ar fiiii okay zic eu.
Gandeste-te bine ce faci. O seara buna!

| AnaSayLove a răspuns:

Continua relatia

| AdaPanda248 a răspuns:

Părerea mea este ca i ai dat o șansă și dacă faceți,, o pauza'' îi rupi aripile
Sunt sigură ca și a făcut multe speranțe în tine, are 14 anii presupun ca arată mai mătură din moment ce tu ai 18si te ai uitat la ea.
Poți să intri la corupere de minori doar dacă ea se duce la poliție și declara ca ai agresato.
Acum depinde de ine ce faci.mult succes și gândește cu inimă. pupicii :*

| AdaPanda248 a răspuns:

Părerea mea este ca i ai dat o șansă și dacă faceți,, o pauza'' îi rupi aripile
Sunt sigură ca și a făcut multe speranțe în tine, are 14 anii presupun ca arată mai mătură din moment ce tu ai 18si te ai uitat la ea.
Poți să intri la corupere de minori doar dacă ea se duce la poliție și declara ca ai agresato.
Acum depinde de tine ce faci.mult succes și gândește cu inimă. pupicii :*