| annonim_7360 a întrebat:

Heii am o relație la distanță de 5 luni. Ne înțelegem bine doar că în ultimul timp s-a cam răcit. Acum 10 zile a plecat în vacanță în altă țară. Cu o zi înainte de plecare am vorbit toată noaptea la telefon și ne vedeam la web, dimineața plecări mă suna din jumatate în jumătate de oră și se vedea că îi pare rău că pleacă pentru o lună. ok a plecat. 2-3 zile vorbeam mereu pe mess. după care o zi întreagă m-a ignorat complet( eu îi scriam și el nu-mi răspundea, eu îi scrieam el s-a dat pe invizibil și nu mi-a mai răspuns). nu am mai vorbit 4 zile. Ieri l-am sunat de 2 ori pe telefon dar nu mi-a răspuns, după aceea am vorbit cu sora mea pe mess și i-a trimis mesaj lui(avea numărul lui și cică el îi trimitea mesaje, beep-uri pe la 4 dimineața) să vadă ce face și el i-a spus ca caută cu costum pentru o nuntă (același lucru mi-a spus și mie acum 5 zile dar ca îl avea deja il cumparase). Eu i-am spus surori mele să-l întrebe din partea mea dacă mai intră pe mess și mi-a spus că nu mai are internet. ok l-am sunat după 5 minunte și mi-a vorbit ca și cum l-aș fi deranjat și dupa 2 minunte mi-a spus că nu mai poate vorbi că e intr-un bar ( mai nou a spus că s-a apucat din nou de droguri). În această seară am observat că e pe mess pe invizibil, i-am scris dar nimic. Ce aș putea să fac? De ce Se comportă așa?

Răspuns Câştigător
| Rayyy a răspuns:

Bună,
Sfatul meu e să îl laşi o perioadă de timp în pace. Noi nu avem de unde să ştim de ce se comportă aşa, însă este clar că a apărut un factor care i-a determinat comportamentul ăsta. Şi acest factor poarte reprezenta fie o nouă fată în viaţa lui, fie un grup greşit de prieteni, fie problemele de acasă.
Acordă-i timp şi nu îl mai bate la cap. Nu îl mai căuta, nu mai insista, nu pune persoane intermediare să afle informaţii despre el. Crede-mă, este cea mai bună soluţie, pentru că într-un final sunt şanse să revină singur la tine.
Dacă nu se va întâmpla acest lucru, resemnează-te şi mergi mai departe. Înseamnă că toată relaţia a fost superficială, şi că ai tot timpul să găseşti pe cineva care să te aprecieze cu adevărat.
Mult succes!

5 răspunsuri:
| PetreConstanta a răspuns:

Relatie la distanta? Asta a fost la inceput Voi vrei sa o tineti asa pana la adanci batraneti Este simplu si-a gasit pe cineva la o distanta mai mica Cred ca asa trebuie sa faci si tu Relatie la distanta sunt de acord dar nu pe termen nelimitat Relatia la distanta nu ma incanta si nici nu imi tine de cald Asa ca incearca in viata sa-ti faci relatii mai apropiate Sunt mai practice decat la distanta

| DarkVampire_6349 a răspuns:

Poate are pe altcineva.Relatiile la distanta cam asa sunt.sau poate drogurile sunt de vina. Daca vezi ca o tine tot asa iti sugerez sa te desparti de el. Poate fi o influenta negativa daca ia si droguri.Mai bine iti schimbi si nr. si id-ul de mess.Nu se stie ce anturaje are. Sper ca te-am ajutat.Bye:*

| gaby_4040 a răspuns:

Sigur e din vina drogurior
daca el tot e drogat in timp ce vb cu tine sigur drogul vb in locul lui
mai bine nu-l mai cauta pana vine in tara ca sa nu iti zica ceva care sa te raneasca si vb cu el cand se intoarce si spune-i ca tu chiar il iubesti etc... te descurci tu ca esti fata desteaptawinking

| mikkaella a răspuns:

Eu te sfatuiesc sal lasi in pace ca daca sa apukat d droguri e de rau... cum sati zic nu mai fi cu el ca o sa te influenteze (stiu eu bine) sh poate te apuci sh uh de droguri
sper sa te fi ajutat baftasad

| karokyd a răspuns:

Ignoral` laughing