| Cătălinaa7 a întrebat:

Gen am aflat azi ca mama a mai fost casatorita mai demult cu un alt barbat, nu tata si gen pe fratele meu mai mere l-a facut cu acel barbat. asta inseamna ca mi-e frate vitreg? P.s. s-a despartit de acel barbat si e cu tatal meu natural acum, dar nu si al fratelui meu. Deci imi e frate vitreg sau e natural? nu inteleggg. Help.

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Iti este frate bun (de sange) dupa mama.

| ywar a răspuns:

Gen, esti tare analfabeta, caci te exprimi intr-un mare fel. Gen...

| lastOne a răspuns:

Are dreptate Ioandelasal, gen.

| CiocolataCuOreo a răspuns:

Îți este frate natural, nu vitreg pentru că îți e din aceași mamă!

| AnnaM006 a răspuns:

Salut.
Nu, tatăl lui îţi este ţie tată vitreg şi lui tată de sânge. Atâta timp cât aveţi aceeaşi mamă nu poate fi considerat frate vitreg.
Baftă!