| CheraBogdan a întrebat:

Salutare tuturor! happy Deci, parintii mei sunt despartiti de cand aveam doar 6 anisori, din fericire am fost crescut si educat de pufosenia mea de mama. Faza este ca tatal meu natural chiar nu a mai fost deloc interesat de mine, nici macar cand mi-am serbat ziua de nastere, nu am mai fost sunat de el. Cam dupa 5-6 ani dupa ce s-au despartit ai mei, tata s-a recasatorit si au facut si un copil, deci practic eu am un frate vitreg pe care nu l-am vazut niciodata, chiar nu este normal ca el sa nu ma caute absolut deloc si sa nu-mi spuna deloc unde locuieste ca sa-mi pot vedea fratele vitreg.
Voi ce spuneti? Se merita ca sa-mi incarc acest orgoliu si sa-l caut? Sau mai bine sa-l uit pentru totdeauna? oh go on

7 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Daca el nu te a cautat, tu de ce sa-l cauti? sa te amageasca? daca vroia sa iti cunosti fratele facea pe dracu in patru si lua legatura cu tine

| 116111 TelefonulCopilului a răspuns:

Buna,

Hai sa stam de vorba. Vrem sa te ajutam sa-ti fie mai bine.
Asociatia Telefonul Copilului poate fi partenerul tau de discutii sau poate fi prietenul tau atunci cand te confrunti cu o problema. Confidentialitatea este cuvantul cheie in relatia ta cu serviciul Telefonul Copilului, oferit de organizatia noastra.
Apelul catre 116 111 este gratuit din retelele Romtelecom si Cosmote, de luni pana duminica, in intervalul orar 08.00 – 00.00. Mai multe poti afla si la: http://www.telefonulcopilului.ro/intrebari-frecvente
Pentru ca problemele cu care te confrunti reprezinta subiecte delicate si te-ai putea simti in largul tau mai degraba in mediul online, te indrumam sa ne transmiti mesajul tau la telefonulcopilului@telefonulcopilului.ro

Asteptam sa te ajutam!

| Stefxn a răspuns:

Zic acelasi lucru ca baiatul de mai sus.

| bettybetty a răspuns:

Si eu am trecut prin ce treci tu:parintii meisau despartit, am ramas cu mama, mai mult crescuta de bunica, tata ma ignora, dupa nici 2ani sa recasatori, am un frate vitreg pe care l-am vazut de 3ori. Imi era asa de dor de tatal meu de inebuneam. Dar cu timpul vazand ca nu vine sa ma mai vada, mi-a murit in ochi nu imi mai pasa de el, l-am dat uitarii. In cazul tau eu zic sa mai astepti si daca pare ca te-a uitat uita-l si tu, dar nu uita, e tatal tau si trebuie sa te gandesti la el

| NeverSayNowXD a răspuns:

Nu, nu merita. S-ar putea sa te respinga, si clar va durea...Eu iti recomand sa nu.

| XxRMRJoKeRu29xX a răspuns:

Eu zic sa il cauti orice ar fi el te iubeste si esti copilul lui poate ca nu te-a mai cautat ca i-a fost rusine fata de tine incearca daca nu vei incerca vei muri cu durerea asta in inima si te vei intreba oare ce ar fi fost daca m-as fi dus la el... eu te sfatuiesc sa te duci Succes! daca vreodata il vei gasi sa imi spuiwinking lasa-mi fb tauwinking

| CheraBogdan explică:

Si ca sa-mi continui ideea si ca sa ma exprim mult mai bine, cand spun ca sa-l caut, ma refer clar la tatal meu.