| LexiEatsYou a întrebat:

Heii TPU! Am omare problema.In ultima vreme m-am certat din ce in ce mai mult cu parintii mei[in special cu mama]si acum am ajuns la un moment in care tatal meu a zis ca daca mai calc stramb va trebui sa imi fac bagajul si ma va trimite la bunica mea in Spania sau la cealalta bunica a mea care sta cu noi in oras.M-am saturat de cearta si plans.Ce ar trebui sa fac? Fundita+vot

8 răspunsuri:
| Kesha1428 a răspuns:

Incearca sa nu fi foarte incapatanata...Incearca sa-i asculti.Iar daca ei iti spun ceva, ce pe tine te nemultumeste, spune-le frumos.Incercati sa remediati totul si va fi bine.Plus ca daca ei tin la tine, nu te vor trimite la bunici...le va fi dor de tine.happy Incearca sa oferi intelegere, iar daca nu iti convine ceva spune-le frumos.Nu le spune cu un ton ridicat, Asta ii enerveaza pe parinti.
Poate, daca vrei, adauga adresa de mess: giabocmarina@yahoo.com si poate mai vorbim, si imi spui si mie daca iti va merge mai bine.Te pup si bafta!:*

| Andradutsa a răspuns:

Hmmm rolling on the floor parca ma vad pe mine... pe mine m-a dat afara de vreo 3 ori. prim a data eram mica si ma trimitea la mamaia. aveam vreo 16 ani, si tot el ma chema acasa. ma rog, de fiecare data ma chema acasa dupa vreo saptamana laughing
deci, nu-ti face griji. un parinte tot un parinte e, si te va iubi mereu tongue

| LexiEatsYou explică (pentru Andradutsa):

Va multumesc pentru toate raspunsurile folositoare.Chiar nu stiu cui sa ii dau fundita.

| cristinicamititica a răspuns:

Cereti scuze si promite ca n-o sa mai fi as incapatanata si nu o sa ii mai superi. pregateste-le ceva dragut, gen o seara in care sa va uitati impreuna la un film( ai grija ce film alegi ) si tu pregatesti popcornul si restul. comporta-te linistit, nu reincepe cearta, nu te enerva si incearca sa ajungi la o intelegere cu ei. bafta!

| EuAiciPrezentPeNet a răspuns:

Poti sa iti ceri scuze pentru ce ai facut dar nu cred ca va fi de ajuns

| edylucky a răspuns:

Pai poti sai chemi pe parinti tai la masa seara sa discuti cu ei si le poti spune asa : Mama, Tata promit ca nu va voi mai supara sau dezamagi, eu va iubesc mult si mai ales iubesc faptul ca noi suntem o familie daca spui asta va merge la mine a mers big grin : FUNDA?

| LexiEatsYou explică (pentru edylucky):

Crede-ma am incercat ff multe chestii de genul asta si nu merge... tatal meu vb serios de data asta

| Maty23 a răspuns:

Ar trebui sa le ceri scuze si sa le spui ca nu se va mai repeta incearca sa te abtii chiar daca iti vine sa comentezi dar fa opusul daca vrei sa locuiesti cu bunica in Spania