| Lorenaddă a întrebat:

Heii TPU, am un tată care e foarte jegos! Ma jigneste de cate ori are ocazia, ma face panaramă, curvă, needucata, proastă etc, si vreau sa mentionez ca sunt cuminte! Tata a inselat-o pe mama de foarte multe ori, dar mama l-a iertat mereu, tatăl meu are facebook si lasa comentarii sau like-uri la fete chiar si prietene de ale mele, gen : drăguță, frumoasa, sexy, buna etc! Ce sa fac? Ajutati-ma cu orice sfat, va rog! Sincer mi-e rusine!

4 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Asa e cand nu are unde sa mearga, depinde de el pentru ca nu are casa sa se mute cu tine si sa-l lasati. dar plecati la bunicii tai (parintii ei). Daca nu vrea du-te tu singura

| Lawliet14 a răspuns:

Imi pare rau, Lore! Mama ta a mai crezut si dupa in aceasta casatorie din pacate. Cine stie, poate ca tatal tau a luat-o razna mai la batranete. Sfat? Sa stai de vorba cu specialistii de aici! Te pot ajuta si e gratis. http://www.telefonulcopilului.ro/

| 116111 TelefonulCopilului a răspuns:

Buna!

Hai sa stam de vorba. Vrem sa te ajutam sa-ti fie mai bine.
Poti primi ajutor specializat in mod gratuit.

Asociatia Telefonul Copilului poate fi partenerul tau de discutii sau poate fi prietenul tau atunci cand te confrunti cu o problema. Confidentialitatea este cuvantul cheie in relatia ta cu serviciul Telefonul Copilului, oferit de organizatia noastra.
Apelul catre 116 111 este gratuit din retelele Telekom, de luni pana duminica, in intervalul orar 08.00 – 00.00. Mai multe poti afla si la: http://www.telefonulcopilului.ro/intrebari-frecvente
Pentru ca problemele cu care te confrunti reprezinta subiecte delicate si te-ai putea simti in largul tau mai degraba in mediul online, te indrumam sa ne transmiti mesajul tau la telefonulcopilului@telefonulcopilului.ro

Asteptam sa te ajutam!

| Alexandra8Biba a răspuns:

Sa nu pleci urechea vorbelor urate din partea lui, tu nu poti decat sa fii alaturi de mama ta si sa inveti din greselile lor. Din pacate, mama ta nu are destul curaj sa iasa din acest gunoi, dar tu o poti ajuta. Nu uita niciodata, tu esti cea mai buna si cea mai frumoasa. O solutie ar fi, atunci cand vei avea propriul salariu si iti vei permite sa te rupi de acest cosmar, sa-ti iei mama cu tine. Multa bafta!