| anonim_4396 a întrebat:

Buna TPU va rog sa ma ajutati imi este foarte greu. Ca orice adolescent am probleme cu parintii. Din start unii veti spune ca sunt parintii mei si au dreptate in tot. Dar eu nu cred. Tatal meu parca e nebun, nu ma lasa sa ies cu prietenele, nu ma lasa in excursii, nici la telefon nu pot vorbi, ma verifica in tot ce fac. Daca il rog sa ma lase sa merg undeva ma bate foarte rau si imi jigneste colegii. Mama mea vorbeste urat, ma injura, nu e niciodata multumita de mine (iau nota 8,, ma face proasta) si ma si bate. Sunt inchisa in casa si pling in fiecare zi, in fiecare zi sunt batuta si plina de vanatai. Tata crede ca ma droghez (am 12 ani si jur ca in viata mea nu am pus gura pe un drog), ca am iubit sau tot felul de chestii oribile.
Familia mea e foarte urata, toata lumea injura, e murdarie, ma bate toata lumea. Va rog sa ma iertati ca va chinui cu toate astea, dar nu am cu cine vorbi, nimeni nu ma intelege, parca nu am familie. Va rog, dati-mi un sfat. Cum sa fac sa trec peste dramele astea zilnice. Cred ca am cazut in depresie pentru ca in fiecare zi plang. Ajutati-ma! Va ajut cu orice, vot, funda, dar vreau un sfat intelegator, cum sa ma comport sa-i imbunez (nu cred ca e posibil sa-i imbunez)

7 răspunsuri:
| Kaℓi a răspuns:

Nu esti credibila, aici aveai 16 ani?! http://www.tpu.ro/......cebook-ul/
Mai copii, de ce glumiti cu lucruri grave?

| Demise a răspuns (pentru Kaℓi):

Poate acolo a vrut să pară mai matură laughing

| Kaℓi a răspuns (pentru Demise):

Nu cred, cred ca aici a mintit... ca dovada a sters contul dupa ce "s-a dat" de 12 ani happy nu e exprimarea unui copil de 12 ani, si sper ca nu e nimic adevarat din ce a spus!

| Demise a răspuns (pentru Kaℓi):

Ai dreptate.

| 116111 TelefonulCopilului a răspuns:

Buna,

Te ingrijoreaza ceva sau crezi ca esti in pericol?
Asociatia Telefonul Copilului poate fi partenerul tau de discutii sau poate fi prietenul tau atunci cand te confrunti cu o problema. Confidentialitatea este cuvantul cheie in relatia ta cu serviciul Telefonul Copilului, oferit de organizatia noastra.
Apelul catre 116 111 este gratuit din retelele Romtelecom si Cosmote, de luni pana duminica, in intervalul orar 08.00 – 00.00. Mai multe poti afla si la: http://www.telefonulcopilului.ro/intrebari-frecvente
Pentru ca problemele cu care te confrunti reprezinta subiecte delicate si te-ai putea simti in largul tau mai degraba in mediul online, te indrumam sa ne transmiti mesajul tau la telefonulcopilului@telefonulcopilului.ro

Asteptam sa te ajutam!

| Demise a răspuns:

Pentru o chestie de genul ăsta ai putea întreba şi un psiholog. Spune-le că ai şi tu dreptul la viaţă şi la intimitate happy

| catalino200 a răspuns:

Castiga Romani au talent