| xTweetyx a întrebat:

Mama nu vrea sa-mi cumpere o jucarie de care m-am atasat la magazin de cand am vazut-o, scumpa nu este, dar momentan nu mai avem bani, si acea vanzatoare nu o poate pastra, nu dorm noaptea de dragul ei. Tata nu se baga desi e mai bun la capitolul cumparat! Cum s-o conving? dau funda, desigur puppy dog eyes

Răspuns Câştigător
| Raptorvitus a răspuns:

Eu te intleg! Multi oameni trec prin asta... daca esti la scoala incearca sa iei note bune si sa te comporti foarte bine, sa nu vorbesti in trimpul orei si tot asa, nu-i mai cere nimic in afara de jucaria aceea si aminteste-i din doua in doua zile ca o vrei, eventual poti sa imprastii hartiute cu jucaria aceea prin casa( desenate de tine), vorbeste mult despre jucarie ca sa-i arati cat de mult iti place.
Sper ca te-am ajutat!

| xTweetyx explică (pentru Raptorvitus):

Multumesc! Asa este. Am vorbit cu ai mei, si imi vor lua la Craciun una. Atunci o sa apara jucarii mai frumoase si totusi sunt destul de mare pentru ele. happy

| Raptorvitus a răspuns (pentru xTweetyx):

Cu placere, ma bucur ca te-am ajutat, nu uita sa-mi dai si mie funda daca o merit...

4 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

Cit costa?

| PeaceDay a răspuns:

Sunt lucruri mai importante in viata decat o jucarie.