| mariaandreea33 a întrebat:

Heiiii! De curand am cunoscut un baiat. La scurt timp mi-a propus sa fim impreuna iar eu am acceptat fiindca am fost atrasa de el fizic. Ideea este ca se comporta foarte ciudat cu mn. Este nepasator si nu stiu ce ar trebui sa fac ca sa vada cum ma simt sau sa se simta Urat.

Răspuns Câştigător
| Annabelle21 a răspuns:

Spune-i in fata ce te deranjează. Încearcă sa afli de ce a vrut sa fiți împreună, pentru ca poate l-ai atras fizic si nimic mai mult. Poate nici nu te iubește... Nu zic ca de loc, dar poate nu suficient. Încearcă sa vorbești calm si deschis cu el si sa încercați sa găsiți soluțiile problemei. Daca pana la urma, după mai multe încercări, tot așa de rece e... Cred ca singura soluție e sa va despărțiți. Fa-ti un timp doar pentru tine. Plimba-te sau fa altceva care te relaxează si gandeste-te la ce simți tu pentru el. Daca a rămas doar atracția fizica de la început... Nu îți fa mari speranțe. Oricum... Din cate povestești... Constat ca relația nu a început de mult timp, deci nu cred ca ați avut timp sa dezvoltați si alte sentimente unul pentru altul. Părerea mea e ca ar trebui sa te gândești si sa vorbiți serios. Bafta! Sper ca te-am ajutat.

4 răspunsuri:
| IsabelaIssa a răspuns:

Depinde ce i-ai oferit pana acum. Asta e greseala ce o fac multe fete, aleg dupa aspectul fizic, fara sa le mai pese si de restul. Nu mai continua cu el daca vezi ca nu tine la tine. Cauta pe cineva care sa te respecte si sa te aprecieze pentru ceea ce esti.

| Pinocchio a răspuns:

Daca pe tine te-a atras doar fizic, este posibil ca si pe el doar fizic l-ai atras.
Asa ca nu e de mirare ca dupa scurt timp se racesc lucrurile.
Nu te astepta la minuni cand intre doi doar atractie fizica exista.

| Larisssa1 a răspuns:

E asa de greu sa-i spui in fata? laughing

| CristiAndrei28 a răspuns:

Din punctul meu de vedere sa-i spui in fata tot ce te nemultumeste.