| anonim_4396 a întrebat:

Heiiiii TPU happy Iubitul meu nu-mi raspunde la mesaje si nici pe mess de aseara. Nu ne-am certat sau ceva de genul, totul e foarte ok intre noi. Dar nu mi sa mai intamplat sa nu-mi raspunda. Tot ma gandesc in continuu la el. Oare ce face acum? E bine? Oare se gandeste si el la mine? Nu inteleg de cu nu-mi raspunde...ma gandesc ca poate are treaba sau e ocupat luand in vedere faptul ca el lucreaza. Poate ca vi se pare putin ciudat, stiu, dar asa sunt eu! Ma stresez din orice mic lucru! Stiu ca nu e bine dar asa sunt eu si asta e! Voi ce parere aveti? Oare de ce nu imi raspun? Ce sa fac sa nu ma mai gandesc la el o vreme pana imi raspunde? Ofer FUNDA la cel mai bun folositor raspuns!

13 răspunsuri:
| ywar a răspuns:

Vai, nu raspunde pe fb, pe mess, pe nu stiu ce site ce contine un mijloc de comunicare de tip messenger si deja intram in panica? Vai ce face? Nu cumva? sau e cu dansa intr-insa?
Voi adolescentii sunteti bolnavi, bolnavi de neincredere, bolnavi de comunicare non-verbala si de "sentimente" materializate in emoticoane. Voi realizati ca sunteti asa de schiloditi sufleteste? Voi realizati ca toata neincrederea voastra de 2 bani - ma inseala / nu ma inseala, e cu ala /aia nu-s decat niste lucruri de 2 bani.
Iti spun eu de ce nu iti raspunde! Ti-a simtit punctul slab si te fierbe la foc mic ca sa fi la degetul lui cel mic si sa ii mananci din palma. Si bine iti face. Eu as fi mai afurisit decat el.

| 六兆年と一夜物語 a răspuns:

Chiar o fi ocupat. Îl poţi suna sau să îl cauţi. Adică relaţia voastră nu e doar pe net şi în realitate abia vorbiţi, nu? Dar ai grijă să nu fi prea stresantă.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

E doar ocupat stiu cum te simti mi s-a intamplat cv de genu. ca sa nu te mai gandesti la el umpleti programul: iesi pe fara cu prietenii, uitate la un film(comedie nu drama!), niste exercitii fizice ( gasesti pe youtube sau alte siteuri), o activitate care necesita concentrare

| Iwao a răspuns:

Te-ai gandit ca daca esti prea mamoasa stresezi? Se gandeste fi sigura "daca mai vine unu' (beep, sms) sparg telefonul' ".Ce face, ai ramas vreodata singura sa simti senzatia de libertate (nu stiu, sa topai prin casa, sa stai cu burta la soare, sa dormi 12-15 ore...)? Fiecare din noi simte nevoia de tacere, singuratate, intimitate, nu poti fi prezent oricand pentru cineva care n-are hodina in a spune, intreba ceva.Nu faci nimic, aici este secretul, te va suna cu siguranta in scurt timp.

| Evelyn666 a răspuns:

Nu prea ai ce sa faci in asemenea situatii. Asteapta sa iti raspunda. Daca nu o face, poate l-ai suparat cu ceva sau [ in cel mai rau caz ] ar vrea sa va despartiti si n-are tupeu sa-ti spuna. Doar opreste-te, stapaneste-te si nu ii mai trimite NICIUN mesaj. Daca nu are timp, isi va face!

| anonim_4396 explică (pentru Evelyn666):

Multumesc pentru raspuns, asa am sa fac! happy Dar nu cred ca vrea sa ne despartim(stiu din surse sigure). Dar acum...nu poti sa stii.

| Evelyn666 a răspuns (pentru anonim_4396):

N-am vrut sa fiu negativistalaughing...doar ca daca vei insista prea mult, vei putea trece usor in penibil.

| Alexxandruxx a răspuns:

Poate are treaba omul si nu poate vorbi. De ce nu te duci pana la el sa vezi ce face? Daca crezi ca nu ai facut nimic ca sa il superi, inseamna ca are treaba. Nu vad alt motiv.

| valy91 a răspuns:

In aceasta situatie......cauta`mawinking 078.

| anonim_4396 explică (pentru valy91):

laughing)

| valy91 a răspuns:

Asteapta si tu cateva zile fara sa ii dai nici un semn de viata si vezi cum se comporta! cand pierzi o persoana iti dai seama cat de importanta e dupa ce nu o mai ai (asta in cazul in care te iubeste) si daca te iubeste se intoarce la tine ca un pichinez care cerseste mancarewinking

| RandomDeTot a răspuns:

Te rog sa citesti pana la final:
O nu nu iti mai raspunde la mesaje si nici pe mess pariez ca nu ti-a dat like la poza. E ok vrea putin timp pentru el fara sa fie stresat de nimeni poate trece printr-o perioda mai grea cu parintii tot ce spun e sa ii lasi putin spatiu sa respire nu exagera cu mesajele si cu chestiile de genu ar fi mai bine sa faci pe indiferenta putin.

| Daria4 a răspuns:

Cine nu te caută nu îţi simte lipsa. Simplu.