| HelpMeNow a întrebat:

Hello guys. Totul incepe asa, am avut o relatie de 1 an jumate cu o fata, o relatie ce s-a terminat acum 3 ani. In acea relatie am intampinat diverse evenimente care ne-au marcat pe viata. Ex:un accident ce a lasat urme atat corporale cat si sufletesti. Dupa 3 ani de la despartire a avut loc o intalnire intre noi 2(bineinteles intre timp am tot vorbit si ne-am mai intalnit asa trecator). De aceasta data totul s-a petrecut la mine acasa timp de 3 zile si 2 nopti. Nu ne-am sarutat, nu nimic. In schimb de fiecare data cand nu o bagam in seama ba ma gadila, ba isi punea capul pe pieptul meu, ba ma stresa vorbind, avea momente in care o prindeam ca era blocata cu privirea spre mine si gandind(acel moment cand iti iei un punct fix si te gandesti). Cand ripostam cu o mana pe spate sau pe cap, isi schimba personalitatea la 180grade. Se intorcea si incerca sa evite acest lucru pe care il faceam. Dupa care iar nebagata in seama incepea ea. Intalnirea s-a terminat dupa 2 nopti cu o dezamagire pentru mine cat si cu multe intrebari. De ce s-a comportat asa? Nu am vrut sa ii spun nimic in fata ca sa nu o fac sa se simta prost sau sa par eu ciudat ca percep lucrurile diferit. Am dormit si in acelasi pat si tot nu am actionat din bun simt.

P. S: intr-una din zile vorbeam asa de ce relatii am mai avut fiecare si mi-a spus ca mereu ma va tine minte din cauza intamplarilor petrecute in timpul relatiei de acum 3 ani. Ca familia ei a tinut cel mai mult la mine din toti fostii ei, etc. Etc.

Răspuns Câştigător
| KatiiLove a răspuns:

Eu cred ca ii lipseste curajul. Nu poate spune adevarul. Nu poate fi doar prietenie după relatie mai lunga. Asta e parerea mea. Pentru ca de fiecare data cand vezi acea persoana, ceva din tine o ia razna pentru ca stii ce ati trait impreuna. Mai incearca si nu te lasa. Eu niciodata nu m-am lasat si avem o relatie destul de lunga de ceva ani. Au fost certuri, despartiri, dar am luptat sa fie bine. Daca iubesti merita. Nu e roz viata, asa ca trebuie sa mai tragi un pic. Si vorbind de varste. nu sunt oameni vârstnici care mint? Ei mint deoarece se tem sa nu mai fie raniti, sa nu mai sufere

8 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

1. a realizat ce a pierdut, regreta si vrea sa mai incercati
2. vrea relatie, nu-si gaseste vreun tip calumea, a dat de tine iar, si-a amintit ca erai ok si te purtai bine cu ea si a zis sa incerce.

| HelpMeNow explică (pentru Adry05):

Inteleg ce spui, doar ca atunci cand ripostam si eu cu o mana pe ea. Pe spate, pe picior. Se retragea, chiar daca ea incepea.

| HelpMeNow explică (pentru Adry05):

Eu inteleg ce spui. Doar ca atunci cand ripostam cu o mana pe ea, ea se tragea. Ca si cum nu voia asa ceva. Chiar daca ea incepea

| HelpMeNow explică (pentru Adry05):

Eu inteleg ce spui. Doar ca atunci cand ripostam cu o mana pe ea. Ea se retragea, ca si cum nu ar vrea. Desi ea incepea.

| Endoryus a răspuns:

Nu iti mai pierde timpul cu ea. Dupa intrebare se vede ca habar nu are ce vrea tipa. Destul amuzanta/ciudata intrebarea.

| KatiiLove a răspuns:

Eu cred ca ea prin gesturile copilaresti pe care le facea in preajma ta, iti spune indirect ca inca te iubeste si mai vrea ceva cu tine. Mai ales daca spune ca si familia ei a tinut cel mai mult la tine si ca ea nu o sa te poate uita. Poate nu are curajul sa iti spuna asta in fata. parerea mea este ca ar trebui sa discuti cu ea si sa clarificati situatia. Daca spui ca intalnirea a tinut 3 zile si 2 nopti, la tine acasa, inseamna ca si tu mai simti ceva pentru ea. Asa ca nu o lasa. Vorbiti

| HelpMeNow explică (pentru KatiiLove):

Am vorbit. Cica se juca. Nimic mai mult, doar o prietena. Aia e, ma dau batut desii poate nu asta este adevarul. Trecem mai departe happy

| HelpMeNow explică (pentru KatiiLove):

Totusi,vorbim de varsta de 22-25 de ani. Nu cred ca a ne mai ascunde este de actualitate la varsta noastra.

| KatiiLove a răspuns (pentru HelpMeNow):

Eu cred ca ii lipseste curajul. Nu poate spune adevarul. Nu poate fi doar prietenie după relatie mai lunga. Asta e parerea mea. Pentru ca de fiecare data cand vezi acea persoana, ceva din tine o ia razna pentru ca stii ce ati trait impreuna. Mai incearca si nu te lasa. Eu niciodata nu m-am lasat si avem o relatie destul de lunga de ceva ani. Au fost certuri, despartiri, dar am luptat sa fie bine. Daca iubesti merita. Nu e roz viata, asa ca trebuie sa mai tragi un pic. Si vorbind de varste. nu sunt oameni vârstnici care mint? Ei mint deoarece se tem sa nu mai fie raniti, sa nu mai sufere