| sarabeth a întrebat:

As vrea sa va povestesc o situatie si sa-mi spuneti si voi ce parere aveti.
Asa... drumurile mi s-au intersectat intr-o zi cu un tip pe care l-am vazut pentru prima data, desi se pare ca locuim foarte aproape. El era in masina, isi cauta loc de parcare si iesise la capatul unei stradute care da intr-o strada cu sens unic. Cand am trecut pe langa el, am facut schimb de priviri ( dar nu scurt, o privire mai lunga), iar dupa ce am trecut de el, si-a intors masina si a pornit in directia in care ma indreptam si eu. Si- a gasit un loc si in timp ce parca, din locul pe care si-l alesese, s-a vazut foarte bine in ce bloc am intrat. Acum, am stat si m-am gandit eu, de ce nu a parcat din prima pe acel loc, ca doar trecuse pe langa el?
De atunci, n-am mai avut sansa sa-l mai intalnesc, doar i-am mai vazut masina parcata prin vecinatate ca i-am retinut numarul.
Oare vad eu mai mult decat este in realitate sau chiar a fost ceva?
Voi ce credeti? Si ce ma sfatuiti sa fac? Eu m-am gandit sa-i las nr meu de tel prins in stergatorul de la masina...dar n-as vrea sa ma fac de ras...

Răspuns Câştigător
| oprescudorin11 a răspuns:

Ai rabdare! Daca ar putea sa fie ceva serios va veti reintalni. Doar ai rabdare! Bafta!

| sarabeth explică (pentru oprescudorin11):

Sa fie! Multumesc pentru raspuns!

6 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Jumatatea vietii tale cand o vei intalni vei avea sansa sa vorbesti fata in fata cu el fara inhibitii. Asta a fost un contratimp ce zici tu.

| sarabeth explică (pentru mgtow):

Eu sunt genul de persoana care nu asteapta sa-i pice din cer si de aceea am venit cu singura idee, stupida ce-i drept. Multumesc pentru raspuns!

| Neagu_Fanica_1980 a răspuns:

Parerea mea este ca de fapt interesul tau e nascut din dorinta de a te plimba cu masina vecinului. Omul s-ar putea sa fie casatorit, mult mai in varsta decat tine, un fustangiu care avand masina, o intoarce,, la agatat,,. Vezi-ti de drumul tau fara asemenea curiozitati,, automobilistice,,.

| FetitzaFrumusik a răspuns:

Nu ar trebui sa faci asta, in primul rand intereseaza-te cine este el, cum il cheama, ce fel de persoana e, nu uita k exista multi care numai din interes fac asa, nu se stie, nu te risca k numarul de telefon, incearca sa faci cunostiinta k el prin alta cale, cauta un facebook ceva, un id de mess, cunoaste-l, apoi ajungi la mai mult.Nu poti sa-ti dai seama daca a fost dragostea la prima vedere sau nu big grin

| sarabeth explică (pentru FetitzaFrumusik):

Multumesc pentru raspuns! N-am idee cum il cheama, doar l-am vazut si atat. Nu am schimbat nici o vorba, mai multe nu stiu despre el. Cu numarul era doar o idee( findca alta nu am avand in vedere situatia) insa n-o sa trec la actiune pentru ca am simtul penibilului mult prea dezvoltat + ca am si o varsta la care nu se mai face asa ceva.