| Ajja a întrebat:

Hello lume! Stiu ca poate parca stupid, insa chiar incep sa ma îngrijorez. Am o atracție nejustificata fata de barbatii mai mari, cel mai des instabili emotional sau cu o tenta de,, dad behaviour ‘’. De mult timp am aceasta ‘’pasiune ‘’ pentru ei. Am inteles ca ar putea fi vorba de,, complexul tatălui ‘’ (daddy issues). Nu stiu ce sa zic, insa poate ar fi si asta un raspuns, avand in vedere ca eu cu tatal meu nu ne intelegem si vad multe asemănări intre barbatii pe care ii caut si el. Stie cineva cum as putea sa scap de un asa lucru? Tin sa menționez ca mi-e greu sa merg la terapie, nu am bani indeajunsi, de asta va intreb pe voi. Multumesc in avans!

6 răspunsuri:
| Drimmero a răspuns:

Multe femei sunt atrase de barbatii mai mari decat ele cu mult mai ales cele care in copilarie au dus lipsa unei prezente masculine paterne, au dus lipsa atentiei, afectiunii pe care un tata o poate da, dar sunt mai multe motive cum ar fi ca ele ii percep mai stabili decat cei tineri, mai maturi si bla bla. Daca esti majora ai putea incerca o relatie cu un nene d-asta sa vezi cum merge treaba, poate te convingi mai bine, asa vezi pe pielea ta. Nu stiu daca psihologul te-ar putea ajuta avand in vedere ca asta in sine nu e chiar o afectiune ci mai mult o atractie, daca esti majora n-ai treaba.

| Drimmero a răspuns:

As mai adauga ca si multe femei sunt atrase de barbati mai tineri, atata timp cat se vorbeste de majori si sunt ''vaccinati'' e treaba lor.

| Lukasssz a răspuns:

Cauti un "sugar daddy" interesanthee hee

| cristi202 a răspuns (pentru Lukasssz):

"Sugar daddy" e altceva...

| 1997onur a răspuns:

Treba ta viața ta tu stii ce vrei de la viața cu adevărat nimeni altcineva dacă tu consideri ca asta vrei si îți dorești cu adevărat de la viața ta succes.

| anonimus010101110 a răspuns:

Depinde, ori esti gay or vrei sa devi ca acea persoana, gen simti o emotie pentru unu mare si puternic doar pentru ca ai vrea si tu sa fi mare si puternic sau ca el, si daca vrei sa scapi de chesti asta pur si simplu fa ti o gagica, sa vezi ca dupa nu te mai uiti dupa barbati, sper sa nu devi si tu gay, bafta