| whitelore00 a întrebat:

Hello!
Pana acum am schimbat 5 prietenii.
Primele două s-au sfârșit deoarece eram credula. Restul pentru ca fetele se mutaseră în orașe diferite și după un timp nu am mai comunicat. Am trecut peste și acum sunt în clasa a 7. La începutul anului școlar m-am împrietenit cu o fată timidă (ne-am cunoscut stând pe o bancă) care surprinzător seamănă destul de mult cu mine la înfățișare cât și la atitudine și comportament (6 colegi au crezut că suntem gemene). În primul modul ne-am vizitat de 5 ori una pe cealaltă, ne asteptam la școală, când plecam, plecam împreună pe jos sau când venea mama sau tată o duceam și pe ea acasă. Totul bine și roz până acum. De o săptămână s-a schimbat. Nu mai vorbește cu mine cum vorbea atunci. Când ne oferim să o ducem acasă vine cu scuze, nu, ca trebuie să trec și la magazin etc.
M-am gândit că o presez așa ca am luat-o puțin mai moale dar nu. Noi mergeam mereu afara pe teren, acum stăm în clasa și nu ne vorbim căci îi scrie mesaj mamei sale ceea ce într-adevăr e adevărat ca am vazut.
Astăzi m-a ignorat complet, nu am vorbit NIMIC a stat cu o fată, Larisa, au plecat împreună când m-am oferit să o duc acasă. Și iar aceeași replica,, Trebuie să iau ouă de la magazin,,
Într-adevăr, vorbim, dar nu cum o faceam înainte și am observat că atunci când sunt părinții mei în preajma se comportă de parcă nu se întâmplă nimic.
Ma ignora și na...

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Părinții ei i-au interzis să mai fie prietenă cu tine. Nu e normală prietenia asta așa între voi la vârsta voastră.

| whitelore00 explică (pentru anonim_4396):

Ar putea fi adevărat dar totuși de ce mai sta in banca cu mine? Tatăl ei e profesor de Romana. Părinții mei se înțeleg bine cu ai ei și nu stiu de ce ar putea face așa. Merci pentru răspuns oricum {3

| anonim_4396 a răspuns (pentru whitelore00):

În bancă stă cu tine că v-a pus diriginta și nu poate un părinte al ei să meargă la dirigintă și să-i spună - Vă rog să o mutați pe fata mea în altă bancă.

| AliGab a răspuns (pentru anonim_4396):

Doamne fereste de asa gandire

| whitelore00 explică (pentru anonim_4396):

Mda... Nu sunt de acord dar merci pentru răspuns. Pur și simplu o să o las mai moale până își revine