| crisstinnaaa a întrebat:

Hello TPU! :* Am si eu o problema! sad Imi place foarte mult de un baiat dar fratele sau este de foarte mult timp cu verisoara mea...Si nu stiu ce sa fac! straight face| Este interzisa o relatie intre noi din aceasta cauza? Helppp! crying(

Răspuns Câştigător
| IonelaaaS a răspuns:

Pai nu este intersiza ..atata timp cat verisoara ta nu se casatoreste cu acel baiat, si chiar daca nu s-ar casatori.tu tot poti sa fi cu baiatul acela. nu e nimica interzis PS:iti spun asta din proprie experienta

| crisstinnaaa explică (pentru IonelaaaS):

Te rog mult sa raspunzi la intrebarea pe care am pus-o daca spui ca vb din experienta!

| IonelaaaS a răspuns (pentru crisstinnaaa):

Pai practic tu nu esti ruda de sange cu el (cu iubitul verisoarei tale)esti ruda cu el cum s-ar zice prin "alianta", deci nu ai nici o legatura cu el si poti fi cu fratele iubitului verisoarei tale (sper ca nu am incurcat rudele)intelegi?

| crisstinnaaa explică (pentru IonelaaaS):

Da am inteles...multumesc mult:*

| crisstinnaaa explică (pentru IonelaaaS):

Dar mie mi s-a spus ca daca ei se casatoresc eu nu pot fi cu acel baiat...sad

| crisstinnaaa explică (pentru crisstinnaaa):

Ce sa mai cred?sad

| IonelaaaS a răspuns (pentru crisstinnaaa):

Uite criss de multe ori se fac "nunti duble"adica doua surori cu doi frati at asta iii dovada clara ca tu poti fi cu acel baiat ..nu? ca daca se casatoreste (x-o fata,(dau un exemplu) cu Y-un baiat)sh dupa vrea sa se casatoreasca sora lui "x" cu fratele lui "Y" are absolut tot dreptul ca nu se considera rude acea fata cu fratele lui y. sper ca ai inteles tot ce ti-am zis eu ..sh daca nu at scuze da nu stiu cum altcumva sa iti explic:*

| crisstinnaaa explică (pentru IonelaaaS):

Mersi mult!:* Si tie ti s-a intamplat acelasi lucru?:*

| IonelaaaS a răspuns (pentru crisstinnaaa):

Aproape acelasi lucrusad dar pana la urma a iesit bindebig grin si scuze ca iti raspund asa greu da nu intru pe pc numai in week-end

| crisstinnaaa explică (pentru IonelaaaS):

Imi poti spune? adica daca nu te deranjeaza...happy

| IonelaaaS a răspuns (pentru crisstinnaaa):

Pai si mie imi placea de un baiat dar matusa mea era cu fratele acelui baiat de 1 an pana la urma ei s-au casatorit iar eu acum sunt cu fratele sotului matusi mele sh nimeni nu are ce zice, si ne intelegem ft bine,, intelegi?

| crisstinnaaa explică (pentru IonelaaaS):

Ma bucur pentru tine!:* Si acum dupa tot ce mi-ai spus inteleg ca nu este interzisa.:* Multumesc mult!:*

| IonelaaaS a răspuns (pentru crisstinnaaa):

Cu placere, da ceva fundita ceva ceva? la ceva raspunsuri daca te rog:*:*

| crisstinnaaa explică (pentru IonelaaaS):

Daaa...scuze...am uitatlaughing)

| crisstinnaaa explică (pentru crisstinnaaa):

Ti-am dat funda:*

| IonelaaaS a răspuns (pentru crisstinnaaa):

Multumesc mult si sper ca sa fi cu baiatul acela mult timp de acum inate:*

| crisstinnaaa explică (pentru IonelaaaS):

Multumesc!:* Dar sa vedem daca si el ma place!:*

| IonelaaaS a răspuns (pentru crisstinnaaa):

Deci inca nusti?happy

| crisstinnaaa explică (pentru IonelaaaS):

Nuu...pentru ca mai intai am vrut sa fiu sigura ca nu este interzisa o relatie intre noi.happy

| IonelaaaS a răspuns (pentru crisstinnaaa):

Aha bine at:*sper ca o sa te placa

| crisstinnaaa explică (pentru IonelaaaS):

Mersi:* Si eu sper la felhappy

30 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu exista niic o interdictie, nici civila, nici religioasa (daca sunteti crestini). daca aveti alta religie sau apelati la vrajitorii, etc, nu stiu

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

De ce sa fie interzisa, nu ai nici un grad de rudenie cu baietii.

| crisstinnaaa explică (pentru Ioandelasal):

Nu...dar unii spun ca nu pot exista relatii intre 2 frati cu 2 verisoare si ca de aceea este interzisa! sad

| Ioandelasal a răspuns (pentru crisstinnaaa):

Povesti, nu este adevarat.

| TheBirdOfTheHermes a răspuns:

Nu, nu este interzisă pentru că nu ai vreun grad de rudenie cu vreunul din băieți.

| Maya2014 a răspuns:

Relatie interzisa? Prea multa drama de telenovela.
Nu exista grad de rudenie intre voi, n-are nicio treaba.
Nu mai asculta gura lumii.

| Tass_Daissy_1984 a răspuns:

Nu este nici o problema! verisoare sunteti, nu surori.succes!

| crisstinnaaa explică (pentru Tass_Daissy_1984):

Multumesc mult pentru raspunsurile voastre! :*

| crisstinnaaa explică (pentru crisstinnaaa):

Dar mai am o intrebare... daca ei in viitor se casatoresc?

| crisstinnaaa explică (pentru crisstinnaaa):

Helppp! crying(